به معنای واقعی کلمه، کسب و کار شما وابسته به افراد است و انتخاب شدن بیزینس شما به جای بیزینس رقبایتان در دست مشتریان قرار داد و شما می‌بایست درک کنید که چقدر مهم است و چه خوش شانسی زیادی می‌طلبد که آنها برای شما این کار را انجام دهند و شما را انتخاب کنند. چاپ کارت ویزیت مناسب، راه مناسبی برای ارائه شماره تلفن شما به افراد نیست.

۶ روش فوق‌العاده جذب مشتریان بوسیله کارت ویزیت

تقدیم یک کارت ویزیت اگر به درستی انجام شود میتواند راهبری برای راهنمایی مشتری ها به سوی کسب و کار شما باشد. کل فرآیند تبادل کارت ویزیت را به طور جدی در نظر بگیرید؛ زیرا یک تغییر اساسی ایجاد خواهد کرد. شانس برد در اولین جلسه را با تبادل ایده و کارایی کسب و کار خود و ایجاد یک تصور مطلوب در ذهن مشتری را توسط رعایت آداب مناسب تبادل کارت ویزیت افزایش دهید.

۱. استفاده از لینکدین (LINKDIN)

لیستی از صاحبان کسب و کارهای بالقوه را که احساس می‌کنید به بیزینس شما تمایل دارند را فهرست کنید. Linkedin می‌تواند یک ابزار بسیار مفید برای پیدا کردن صاحبان کسب و کارهای محلی مربوط به عرصه فعالیت شما باشد. چهره، نام، نام شرکت و خدماتی که آنها ارائه می‌دهند را به خاطر بسپارید. سپس زمینه ملاقات خود با آنها را فراهم کنید. حتی می‌توانید یک یادداشت از نام و شرکت آنها را در کیف خود نگهداری نمایید.

در شهرهای کوچک صاحبان کسب و کارهایی را که به شما متمایل هستند را در برخی اماکن مشاهده می‌کنید و مستقیما با اطلاعات مربوطه روبرو می‌شوید. شما می‌توانید نام، نام شرکت و خدمات شان را بفهمید و با ارائه کارت ویزیت خود به آنها توضیح دهید که چرا باید در یک جلسه با یکدیگر دیدار کنید و با کسب و کار همدیگر بیشتر آشنا شوید یا با یکدیگر تبادل کنید.

۲. پس از تبادل کارت ویزیت چه کنیم؟

توجه دیگران را جلب کنید. اگر آنها مشتاق صحبت کردن در مورد کسب و کار هستند، کارت ویزیت خود را ارائه دهید یا آنها را تشویق کنید که کارت ویزیت تان را از شما درخواست کنند. یادآوری آنچه که می‌خواهید مورد بحث قرار دهید، همیشه یک عادت خوب است که بتوانید به آنچه که می‌خواهید دسترسی پیدا کنید؛ زیرا باعث می‌شود که پیگیری شما بسیار نرم و صحیح باشد.

۳. بر این باور باشید که کسب و کار هرگز نمی‌خوابد

کارت های خود را همیشه همراه تان داشته باشید! گمان نمی‌کنم لازم به تاکید بیشتر باشد. ممکن است شما به سادگی فردی را ببینید که هرگز نمی‌دانستید می‌توانید با وی کار کنید. همیشه آماده باشید تا در موقعیت مناسب به هدف بزنید. به علاوه هنگامی که شما فردی را در یک موقعیت “خارج از کار” ملاقات می‌کنید و کارت ویزیت دارید این نشان می‌دهد که تا چه حد زیادی به کسب و کار اهمیت داده و آن را جدی می‌گیرید.

۴. معرفی به مشتریان

یک مقدمه آماده کنید که شما را خیلی کوتاه و راحت به مشتریان معرفی می‌نماید، سپس از آن برای باز کردن سر صحبت با هر مشتری استفاده کنید.

۵. استفاده از کارت ویزیت برای کنترل گفتگو

اگر شخص دیگری کارت خود را به شما تحویل داد، از او قدردانی کنید، به آن نگاه کنید و آن را امتحان کنید و نظر بدهید. (به عنوان مثال) اگر خدمات خود را ذکر کرده است، از او بخواهید در مورد یکی از خدمات خود توضیح دهد. گفتگویتان را حول محور کسب و کار متمرکز کنید.

۶. کارت ویزیت حرفه ای داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که طراحی کارت شما کامل است. یعنی بیزینس شما را توضیح می‌دهد و همه آنچه که شما ارائه می‌دهید را به مخاطبان نشان می‌دهد. یک طراحی ساده و موثر داشته باشید که مطالب شما را برجسته می‌کند و طراحی و چاپ کارت ویزیت را به یک شرکت حرفه ای بسپارید.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.