یکی از عوامل مهم و کاربردی در موفق بودن یک وب سایت سرعت لود خوب میتواند باشد. امروز میخوایم ۵ ترفند برای افزایش سایت رو به شما معرفی کنیم:

۱- کاهش درخواست های HTTP 

وقتی که کاربر سایت شما را در مرورگر وارد می کند پروتکل HTTP یک درخواست برای سرور سایت شما می فرستد پس از یافتن صفحه اصلی به دنبال مدیا و محتوای آن یک درخواست دیگر می فرستند ، طبیعی است که وقتی محتوا های سایت شما از حد طبیعی زیاد باشد ، سرعت لود سایت شما کاهش می یابد .
راه مقابله با این مشکل چیست ؟ 

می توانید چندین عکس را در کنار هم قرار دهید و یک عکس بسازید. زمان بارگذاری، یک عکس لود خواهد شد و با استفاده از قابلیت CSS sprites می توانید در هر بخش تنها قسمت را نمایش دهید. البته این قابلیت بیشتر برای آیکن ها مورد استفاده قرار می گیرد. 

۲- استفاده از سرویس google page speed

با استفاده از این سرویس سایت خود را آنلاین آنالیز کنید .و اگر مانعی برای افت سرعت لود سایت وجود داشته باشد گوگل به نمایش می دهد و می توانید آن را ویرایش کنید ! همچنین راهکارهایی برای افزایش سئو به شما پیشنهاد می دهد ! 
این سرویس برای تک تک صفحات سایت شما می باشد و فقط صفحه اصلی را آنالیز نمی کند که میتواند مزیتی برای این سرویس باشد .

۳ – استفاده از cache  

یکی از بهترین روش ها برای افزایش سرعت سایت می باشد ، در این سیستم مرورگر هنگامی که برای اولین بار سایت شما را باز می کند اطلاعات را در خود ذخیره می کند و دفعات بعد فقط فایل های اصلی را لود می کند و نیازی به لود فایل های ذخیره شده نیست .

۴ – کاهش سایز تصاویر 

اگر در وب سایت شما از عکس ها متعددی استفاده شده باشد ، حجم زیادی برای لود سایت شما مصرف می شود ، با استفاده از سایت tinypng عکس خود را کم حجم کنید . 
این سایت با کمترین کاهش کیفیت تصویر ، سایز عکس شما را کاهش می دهد .

۵ – بهینه سازی css

عده ای از برنامه نویسان از استایل دهی داخلی برای کد های HTML خود استفاده می کنند که این کار اشتباهی می باشد ، اگر  که یک کد css چند بار در html تکرار شود ، این کار باعث بالا رفتن حجم فایل می شود .

۶ – دقت در انتخاب مکان میزبان سایت 

میزبان سایت یا (Hosting) یکی از مهم ترین عوامل در سرعت سایت شما است که میزبانی سایت شما را در وب به عهده دارد . حداکثر سعی کنید از هاست داخلی برای سایت خود استفاده کنید ، زیرا اگر همه ی کاربران سایت شما ایرانی باشند نیازی به استفاده از هاست خارجی نیست .

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.