در خصوص طراحی لوگو مطالب زیادی وجود دارد، اما در خصوص طراحی لوگوی کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات موضوعات زیادی وجود ندارد.

در این مقاله می‌خواهیم درباره نکات مهمی که در طراحی لوگوی کسب‌وکارهای ‌IT باید رعایت شود، صحبت کنیم.

در اینجا به ۴ توصیه برای طراحی لوگوی کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات اشاره می‌کنیم.

۱- طراحی ساده

سعی کنید طراحی لوگوی کسب‌وکارتان تا آنجا که امکان دارد ساده باشد. این یک توصیه مهم به کسب‌وکارهای ‌IT است که باید آن را رعایت کنند، صرفنظر از اینکه صاحب یک شرکت مشاوره نرم‌افزاری باشید یا یک شرکت سخت‌افزاری کامپیوتر، هنگام طراحی لوگو باید از به کاربردن کدهای برنامه‌نویسی یا الگوریتم‌های یکپارچه که در کارتان با آن مواجه هستید دوری کنید.

شما نیاز دارید که با استفاده از لوگو توجه مشتریان بالقوه را خیلی سریع به خود جلب کنید و با آنها ارتباط برقرار کرده و خود را به عنوان یک برند در صنعت IT مطرح کنید.

بنابراین لوگو نباید طوری طراحی شود که مشتریان نیاز به رمزگشایی آن داشته باشند. اگر به برخی از لوگوهای محبوب ‌IT هم نگاه کنید سادگی را در آنها خواهید دید.

۲- ایده داستانی

از رقبا برای رسیدن به یک ایده داستانی برای طراحی لوگوی خود الهام بگیرید، این بدان معناست که به ارتباط بین طراحی لوگوی ‌IT و ایده اصلی توجه کنید.

یک توصیه این است که لوگوهای محبوب IT را بررسی کنید و از آنها برای پیدا کردن ایده الهام بگیرید.

همچنین می‌توانید با بررسی ترند طراحی‌های روز بفهمید که کدام نوع طراحی هنوز کشف نشده است.

به شکل، رنگ، علائم و جریان طراحی خود از جنبه‌های مختلف نگاه کنید تا از به‌وجود آمدن یک طراحی گیج‌کننده جلوگیری کنید.

۴ توصیه برای طراحی لوگوی کسب‌وکارهای فناوری اطلاعات

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

۳- غیرمعمول و قابل توجه بودن

چه مشابهتی بین لوگوی گوگل و اپل می‌بینید؟ آنها هر دو قابل توجه هستند.

در عصر دیجیتال از بنرهای تبلیغاتی گرفته تا وب‌سایتها همه درباره کیفیت محصول و خدمات سخن می‌گویند، چگونه می‌خواهید در بین این همه تبلیغات یک گوشه مناسب در بازار برای شرکت ‌IT خود پیدا کنید؟ جواب ساده است. لوگوی خود را طوری طراحی کنید که به اندازه کافی جلب توجه کند و به قرارگرفتن شما در بین شرکت‌های رده بالای IT کمک کند. انتخاب یک طراحی که به اندازه کافی بولد، قابل توجه و ساده باشد و توسط مشتریان نهایی قابل رمزگشایی باشد، می‌تواند یک استراتژی خوب برای ساخت برند باشد.

۴- ساختن برند

از آنجایی‌که یک لوگو تصویر عمومی از یک شرکت را به مخاطبان نشان می‌دهد. باید به راحتی قابلیت انتقال بر روی هر وسیله دیگر را برای طراحی فیزیکی داشته باشد به عنوان یک شرکت IT لوگوی شما باید به راحتی روی محصولات سخت‌افزاری مانند تراشه‌های حافظه، یا نامه‌های استاندارد تجاری چاپ شود.

بنابراین اطمینان حاصل کنید که طراحی لوگوی شما با یک کیفیت رنگ بالا به خوبی نمایش‌دهنده برند شما می‌باشد. این باعث می‌شود که توسعه طراحی شما روی پلتفرم‌های مختلف مانند بروشور، تبلیغات وب، بسته‌بندی قطعات سخت‌افزاری، پلتفرم شبکه‌های اجتماعی یا مجلات به خوبی انجام گیرد.

یک لوگوی خوب می‌تواند خیلی سریع و با یک نگاه جلب توجه کند و در فرم‌های تک‌رنگ (monochromatic) یا در رنگهای مختلف به یک اندازه کارا باشد. اگر طراحی لوگوی شما فقط در چاپ مناسب است، باید به طور جدی فکری برای طراحی دوباره آن انجام دهید.

یکی از خدمات آژانس تبلیغاتی برندتیک طراحی لوگو است، برای ارتباط با ما اینجا کلیک کنید.