رنگ ها نقشی اساسی در نحوه پاسخگویی مصرف کنندگان به محصول شما دارند. بسته بندی محصول شما می تواند خریداران را به خود جلب یا دفع کند، زیرا این اولین معرفی محصول شما به آن ها در مورد آنچه شما می فروشید می باشد. رنگ های بسته بندی مواد غذایی احساسات مختلفی را برای مصرف کنندگان ایجاد می کند.

بسته بندی خود را بر اساس نوع غذایی که می فروشید طراحی کنید. به عنوان مثال، یک بسته ماکارونی فوری از یک برچسب مواد غذایی ارگانیک جدا می شود، زیرا آنها یکسان نیستند. این روزها، قبل از مصرف واقعی غذای که می خریم، از طریق چشمانمان غذا می خوریم. بنابراین، بسته بندی مواد غذایی باید مشخصات طعم را منعکس کند و احساسات خاصی را برانگیزاند.

کاربرد رنگ زرد در بسته بندی

اعتقاد بر این است که چشم نسبت به سایر رنگها سریعتر به زرد پاسخ می دهد. برخی از نظریه پردازان رنگ نیز معتقدند که این نشانگر امید و خوش بینی است. میوه های زرد مانند موز، انبه و آناناس، نمایانگر آفتاب و زیبایی های استوایی هستند.

بسته بندی مواد غذایی زرد، بسته به نوع محصول، پیام خوش بینی، شادی و “سرگرم کننده بودن” را منعکس می کند. برخی از برندهای مواد غذایی با بسته بندی زرد مانند شکلات Toblerone می باشد. برندهایی مانند مک دونالد نیز از ترکیب زرد و قرمز در برند تجاری خود برای تحریک اشتها و بهینه سازی پیام رسانی مثبت استفاده می کنند.

کاربرد رنگ قرمز در بسته بندی

احتمالاً این جمله را شنیده اید که می گوید: “قرمز نشان دهنده خطر است”. با این حال، در طراحی بسته بندی محصول، قرمز یکی از بهترین رنگ های بسته بندی در نظر گرفته شده است. درخشان ترین مواد غذایی را مانند توت فرنگی، سیب و گوجه فرنگی تصور کنید. شما می توانید آنها را “آبدار”، “اشتها برانگیز” و “رسیده” توصیف کنید. به این دلیل که رنگ همان احساسی را که هنگام گرسنگی دارید، تحریک می کند.

همچنین یک دلیل دیگر برای محبوبیت زیاد محصولات با طعم توت فرنگی وجود دارد زیرا آنها شیرینی میوه ای را به تصویر می کشند. قرمز به عنوان رنگ بسته بندی برای غذاهای پرادویه یا محصولات شیرین مانند آب میوه و آب نبات بهترین عملکرد را دارد.

کاربرد رنگ در بسته بندی چیست ؟

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

کاربرد رنگ سبز در بسته بندی

بیشتر افراد رنگ سبز را با غذای سالم، طبیعت یا ایمنی مرتبط می دانند. در نتیجه، در بسته بندی، مصرف کنندگان حساست و برداشت های خاصی از رنگ سبز پیدا می کنند. در استفاده از این رنگ، به نوع کالایی که می فروشید و اینکه آیا مفید است را در نظر بگیرید.

بسیاری از شرکت های مواد غذایی پس از عرضه یک محصول ارگانیک برای ارتقا سلامت، رنگ سبز را در آرم های خود به کار می برند. به عنوان مثال، می توان نور لوگو و بسته بندی خود را به سایه سبز پررنگ تری تغییر داد تا نام تجاری خود را به عنوان نشان دهنده حمایت از زندگی سالم تأیید کند.

کاربرد رنگ نارنجی در بسته بندی

گرچه نارنجی از ترکیب قرمز و زرد حاصل می شود، اما شدت آن با این دو رنگ برابر نیست. با این حال، به عنوان یک رنگ اشتها آور برای محصولات غذایی کار می کند.

مصرف کنندگان نارنجی را با خلاقیت، صداقت و گرمی مرتبط می دانند. بنابراین رنگ آن را در میان وعده ها، نوشیدنی ها و غذاهای دیگر خواهید یافت. برندها همچنین از بسته بندی نارنجی برای تبلیغ نوشیدنی های با طعم مرکبات مانند فانتا، استفاده می کنند.

گاهی اوقات، برندها از این سایه برای بسته بندی محصولات کودکان استفاده می کنند، زیرا کودکان نسبت به بزرگسالان بهتر به رنگ ها پاسخ می دهند. به عنوان مثال، میان وعده هایی مانند پفک های پنیری اغلب دارای رنگ بسته بندی مشابه هستند.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.