نمایش داده شدن یک صفحه در بخش Explore اینستاگرام می‌تواند بر بالا رفتن فالوور ها، لایک‌ ها و… در مجموع در نرخ تعامل تاثیر بسیار زیادی بگذارد. برای این که صفحه شما در این بخش از Instagram نمایش داده شود، باید نکاتی را رعایت کنید. در این مطلب از برندتیک به موضوع چگونه به اکسپلور اینستاگرام برویم؟ چند گام ساده را رعایت کنید! میپردازیم.

نحوه رفتن و ورود پست و استوری به اکسپلور اینستاگرام

در واقع قبلا قسمتی به نام محبوب (popular) به جای اکسپلور قرار داشت. در این بخش پست‌های محبوب و پربازدید دیده می‌شد. ولی چون مزیت خاصی نداشت و برای بسیاری از افراد هم مفید نبود، اکسپلور جایگزین آن شد. البته این جایگزینی فواید بیشتری هم داشت. هدف از طراحی این بخش این است که بتوانیم محتوای خود را به افراد بیشتری غیر از فالوورهایمان نشان دهیم. اگر در این تب اینستاگرام دیده شویم، می‌توانیم فالوورهای زیادی جذب کنیم و کسب و کار خود را بهبود ببخشیم.

در بخش Explore اینستاگرام بیشتر صفحاتی نمایش داده می‌شود که یک اکانت به آن‌ها علاقه دارد. در واقع، الگوریتم اینستاگرام به گونه‌ای است که صفحاتی را نشان می‌دهد که یک پیج یا شخص آنان را دنبال کرده، لایک کرده یا مشاهده کرده است.

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام چگونه کار می‌کند؟

همه صفحات اکسپلور متفاوت هستند و نمی‌توان دو صفحه مشابه پیدا کرد. تمامی محتواهای این بخش شخصی‌سازی شده است و با توجه به انتخاب کاربر خواهد بود. نوع شخصی‌سازی آن نیز با توجه به سیستم رتبه‌بندی فید اکسپلور یک اکانت مشخص می‌شود. برای این دسته‌بندی‌ها از منابع مختلفی استفاده می‌شود. الگوریتم اینستاگرام محتوایی را در این بخش نمایش می‌دهد که بر اساس فعالیت کاربر در فید اصلی (پست‌هایی که کاربر صفحات آنان را دنبال کرده است) تعیین می‌شوند. در واقع، محتوای این بخش تحت تاثیر عوامل زیر است:

  • اکانت‌های دنبال شده
  • لایک‌های پیج‌های دنبال شده
  • پست‌هایی که یک اکانت را درگیر تعامل کرده است
  • پست‌هایی با تعامل یا انگیجمنت بالا

نکاتی ساده و کاربردی برای رفتن پست به اکسپلور اینستاگرام

ممکن است با خود فکر کنید که چطور می‌توان پست‌های خود را در بخش اکسپلور وارد کرد و بیشتر دیده شد. در ادامه راه‌حل‌هایی مناسب معرفی خواهیم کرد تا بتوانید روش‌های عالی برای گذاشتن عکس در اکسپلور اینستاگرام را انتخاب و عملی کنید.

۱- شناسایی مخاطبان
یک اصل مهم شناخت کافی نسبت به مخاطبین است. باید مشخص کنید که محصول یا محتوای خود را به چه کسانی ارائه می‌دهید. باید بدانید که کاربران به چه مواردی نیاز دارند، مشتری‌های شما چه کسانی هستند و علاقه‌مندی آن‌ها چیست؟ آن‌ها معمولا چه افرادی را فالو کرده‌اند؟ باید مشخص کنید که می‌خواهید برای چه افرادی نمایش داده شوید؟ در نهایت باید پرسونای مخاطب خود را به طور دقیق بدانید. در این صورت راحت‌تر به هدف خود می‌رسید.

۲ -گوش دادن به مخاطب
برای اینکه موردپسند مخاطب باشید، باید به علایق آن‌ها احترام بگذارید. باید بدانید که چه محتوایی برای مخاطب مناسب است و کاربر با کدام مورد تعامل بیشتری دارد. اکانت‌های رقیب یا مشابه را رصد کنید و به شناخت در مورد تولید محتوای مناسب برسید. این شناخت با گشت و گذار در اینستاگرام به دست می‌آید. نکات زیر در این مورد به شما کمک می‌کند.

.

• ببینید تم پست‌هایی که در اکسپلور اینستاگرام نمایش داده می‌شوند چیست؟ چه موضوعات و مواردی محبوب‌تر هستند. عاملی که باعث زیبایی پست‌ها می‌شود چیست؟ و …
• با توجه به موقعیت جغرافیایی خود و سلیقه همین افراد به تولید محتوا بپردازید. از تب Places در بخش سرچ استفاده کنید و با ارائه موقعیت جغرافیایی، محتواهای محبوب را مشاهده کنید.
• با بررسی فالووینگ‌ها و فالوورهای خودتان، می‌توانید محتواهای محبوب و آن‌هایی که لایک کرده‌اند را مشاهده کنید. آیکون قلب در پایین صفحه را لمس کنید. با انتخاب فالویینگ‌ها متوجه محتواهای مورد علاقه آن‌ها خواهید شد.

۳ -استفاده از هشتگ‌ها
هشتگ‌ها مانند چاشنی در شبکه‌های اجتماعی عمل می‌کنند هشتگ مورد مهمی برای بازاریابان است، چه مردم از آن استفاده کنند و چه نه. برای دیده شدن محتوا حتما از هشتگ استفاده کنید. در این صورت محتوای خود را در بین مقدار زیادی پست بالا خواهید کشید. هشتگ‌ها زمان نمی‌شناسند و به صورت مداوم کار می‌کنند. هر زمان یکی از آن‌ها را سرچ کنید، محتواهای شامل آن‌ها را خواهید دید. البته باید راه استفاده از آن‌ها را بدانید و هر عبارت یا کلمه را تبدیل به هشتگ نکنید.

۴-تشویق کاربران به تعامل بیشتر
هر کاری می‌توانید انجام دهید تا کاربرانتان تعامل بیشتری با محتوای شما داشته باشند. لایک و کامنت بیشتری بگیرید تا در اکسپلور نمایش داده شوید. در زمان تولید محتوا به این فکر کنید که چگونه کامنت‌های بیشتری دریافت کنید و فالوورهای بیشتری جذب کنید. به طور مثال از تگ کردن همکارانتان یا افرادی که دارای پیج هم‌راستا با شما هستند استفاده کنید تا بتوانید افراد بیشتری را به پست خود بکشانید. از لوکیشن در استوری خود استفاده کنید تا در صورت سرچ موقعیت توسط دیگران، شانس دیدن شما بیشتر شود.

.

۵- استفاده از محتوای جذاب‌تر مانند ویدیو
نتایج نشان می‌دهد که ویدیوها محبوب‌تر از تصاویر هستند. برای آنکه محتوایتان جذاب باشد و توسط افراد زیادی دیده شود، از ویدیوهای بیشتر استفاده کنید. در این صورت وارد اکسپلور می‌شوید. در کنار این موارد می‌توان از پکیج‌های خرید اکسپلور اینستاگرام هم استفاده کرد.

آیا داشتن اکانت بیزنس بر تنظیمات اکسپلور اینستاگرام تاثیر می‌گذارد؟

در حال حاضر رتبه‌بندی اینستاگرام به نفع اکانت‌هایی است که مردم بیشتر با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند، خواه حساب تجاری باشد یا شخصی و کریتور. در نتیجه، هر اکانتی می‌تواند با رعایت نکاتی در اکسپلور اینستاگرام قرار بگیرید.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.