بازاریابی ویدئویی را می‌توان جزء یکی از مهم‌ترین و اثربخش‌ترین روش‌های بازاریابی محتوایی به شمار آورد. محتواهای بصری همواره به دلیل تاثیرگذاری بیشتر، مورد توجه بشر قرار گرفته است. محتواهای بصری به سادگی پیام و مفهوم مورد نظر را به مخاطب منتقل می‌کنند و در ذهن ماندگارتر هستند. هر برندی به استراتژی بازاریابی ویدئویی نیاز دارد و این مسئله جدیدی نیست. چیزی که در سال‌های اخیر تغییر کرده است، میزان اهمیت ویدئوها در تمامی پلتفرم‌ها است. فیسبوک پیش‌بینی کرده است که طی ۵ سال آینده، کل پلتفرم را ویدئو در برمی‌گیرد.

ویدئو مارکتینگ چیست

همانطور که از نام آن مشخص است، ویدئو مارکتینگ تعریف پیچیده‌ای ندارد. ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی، یکی از روش‌های بازاریابی است که در آن، ویدئوهایی برای معرفی و بازاریابی یک محصول یا برند و با هدف جذب مخاطب، تبدیل آن‌ها به مشتری و افزایش فروش تولید و منتشر می‌شوند. این ویدئوها در رسانه‌های مختلفی منتشر می‌شوند. کسب‌وکارهای مختلف بسته به هدف و مخاطبشان باید از ویدئوهای خاصی استفاده کنند و ویدئوها را در رسانه‌هایی که مخاطبانشان حضور دارند، منتشر کنند تا به نتیجه مطلوب‌تری برسند.

نکته قابل توجه این است که بازاریابی ویدئویی با تبلیغات ویدئویی متفاوت است. بازاریابی ویدئویی مانند تمامی روش‌های بازاریابی، به استراتژی مشخص و برنامه‌ریزی نیاز دارد و باید در ساخت ویدئوها به مخاطبین هدف، پرسونای مخاطبین، محل انتشار و آنالیز آن توجه ویژه‌ای شود. به علاوه، ویدئوهایی که در بازاریابی ویدئویی تولید و منتشر می‌شوند، تنها جنبه تبلیغاتی ندارند، بلکه ممکن است جنبه آموزشی یا تفریحی نیز داشته باشند و منجر به افزایش آگاهی از برند شما و در نهایت، افزایش فروش شما می‌شوند.

به طور کلی، ویدئو مارکتینگ، مناسب‌ترین و قدرتمندترین روش بازاریابی برای کسانی است که قصد دارند پیام خود را به سرعت و به صورت گسترده منتقل کنند. تمامی افرادی که به اینترنت دسترسی دارند، می‌توانند هم ویدئو تولید و منتشر کنند و هم تماشا کنند. البته، هرچه ویدئوی باکیفیت‌تری تولید شود، بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی چیست

ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی چیست

اهمیت ویدئو مارکتینگ چیست

همانطور که می‌دانید ویدئو مارکتینگ از اهمیت و مزیای زیادی برخوردار است. پیش از آن‌که مزایای آن را به تفکیک برایتان شرح دهیم با برخی از فواید مهم استفاده از ویدئو که ممکن است مغفول مانده باشد، آشنا شوید:

 ویدئو، رتبه وبسایت را افزایش می‌دهد.

علت این موضوع آن است که وبسایت‌های دارای ویدئو نسبت به وبسایت‌هایی که ویدئو ندارند به‌طور کلی بهتر عمل می‌کنند و موتورهای جستجو آن‌ها را در اولویت قرار می‌دهند. علاوه بر این از آنجا که موتورهای جستجو به دنبال عملکرد خوب هستند، اگر ببینند یک وبسیات تعامل خوبی با کاربران برقرار می‌کند، به سوالاتشان پاسخ می‌دهد و در مجموع تجربه خوبی برایشان ایجاد می‌کند، با یک رتبه بالا به آن وبسایت جایزه می‌دهند.

 ویدئو، به جذب مخاطبین تازه کمک می‌کند.

از آن‌جا که ویدئو احساسات مخاطب را برمی‌انگیزد و باعث ایجاد تعامل می‌شود و به اصطلاح ایمپرشن بالایی تولید می‌کند، پاسخگویی به سوالات مخاطب وبسایت با ویدئو می‌تواند باعث جذب مخاطبان بیشتر شود.

چرا باید از ویدئو مارکتینگ استفاده کنیم

همانطور که می‌دانید، درصد زیادی از کاربران شبکه‌های اجتماعی روزانه در اینترنت به تماشای ویدئو می‌پردازند. علاوه بر آن ویدئوها سهم بزرگی از ترافیک اینترنت را از آن خود کرده و پیش‌بینی می‌شود که این مقدار همواره رو به افزایش می‌رود. رقبای شما حتما ویدئو مارکتینگ را در استراتژی بازاریابی خود گنجانده‌اند. بنابراین شما نیز باید به فکر بهره گرفتن از این امکان باشید. ضروری‌ترین بخش کمپین‌های بازاریابی این است که آنچه مشتری می‌خواهد را برای او فراهم کنید .این روزها رفتار کاربران نشان دهنده آن است که به ویدئو علاقه دارند. در ادامه به شرح مزایای ویدئو مارکتینگ می‌پردازیم تا ضرورت استفاده از آن شفاف‌تر شود.

نقش ویدئو مارکتینگ در بازاریابی و فروش چیست

بازاریابان باید همواره در جستجوی بهترین راه‌های جذب مخاطب باشند. با وجود تمام مزایایی که از ویدئو مارکتینگ نام برده شد.می‌توان اطمینان داشت که بیش از هر مدل محتوایی دیگری می‌توان با کمک ویدئو مخاطبان را جذب کسب‌وکار کرد. بازاریاب‌ها می‌توانند با ساختن ویدئوهای خلاقانه و جذاب، تجربه منحصربه‌فردی برای مشتریان بسازند. تمام این نکات، بر اهمیت نفش ویدئو مارکتینگ در بازاریابی و فروش تاکید دارد.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.