در واقع ﺁشنایی شما با ویژگی های یک وبسایت استاندارد کمک می کند که اطلاعات شما در زمینه طراحی وب سایت افزایش یابد و لذا در زمانی که می خواهید اقدام به طراحی وب سایت برای خود نمایید و به شرکت طراحی سایت سفارش دهید تا زمانی که می خواهید وب سایت خود را تحویل بگیرید ویژگی های یک وبسایت استاندارد را بدانید و آن ها را در نظر بگیرید.در ادامه ی این مقاله  از وب سایت برندتیک به بررسی نکات لازم برای داشتن یک وب سایت خوب و استاندارد می پردازیم.

یک وب سایت استاندارد باید از قانون ساختار متن برخوردار باشد

این قانون به بیان نحوه قرار دادن مطالب در یک وب سایت می پردازد و بیان می کند که چگونه این قانون سبب می شود که حتی افرادی که از نابینایی رنج می برند بتوانند از وب سایت شما استفاده کنند.

استفاده از این ابزار طراح وب را مجبور به رعایت این موضوع می کند چرا که اگر طراح سایت از این قانون سرپیچی کند، وبسایت نمی تواند استاندارد های لازم را کسب کند.

استفاده از فونت استاندارد در وب سایت

محتوایی که در وب سایتتان قرار می دهید باید دارای فونت استاندارد باشد، فونت استاندارد به شما کمک می کند که در تمامی مرورگر ها و دستگاه های هوشمند محتوای شما به یک شکل نمایش پیدا کند.

نقشه سایت و استاندارد سایت

نقشه سایت در بوجود آمدن یک سایت استاندارد نقش موثری را ایفا می کند.

شما می دانید یک سایت زمانی که تازه شکل می گیرد موتور های جستجو قادر به شناسایی تمامی صفحات آن نیستند و شناسایی صفحات داخلی تنها به واسطه پیوند ها میسر می شود، این کار زمان بر است و برای کسانی که قصد بیزینس در سایتشان را دارند و زمان برایشان بسیار مهم است مشکلاتی را به دنبال دارد، اما Site map تا حدودی این مشکل را رفع می کند و به موتور های جستجو برای شناسایی تمامی صفحات وب سایت شما در کمترین زمان ممکن کمک می کند.

توجه به طراحی ظاهر سایت

هنگام ورود کاربران به سایت، ظاهر سایت اولین چیزی است که توجه آن ها را به خود جلب می کند. در صورتی که سایت شما ظاهر (UI) مناسب و استانداری داشته باشد و به کاربر حس خوبی القا کند، موجب می شود زمان بیش تری را در سایت شما سپری کند. که این امر باعث افزایش عملکرد مفید وب سایت شما و همچنین افزایش رتبه در موتور های جست و جو خواهد شد.

سرعت لود صفحات وب سایت

یکی از فاکتورهای مهمی که در کارآمد بودن یک وب سایت حرفه ای تاثیر گذار است، سرعت بارگزاری سایت است. در صورتی که بارگزاری وب سایت شما بیشتر از ۵ ثانیه طول بکشد، کاربران سایت را ترک خواهند کرد. استفاده از قالب هایی با HTML، CSS و JavaScript استاندارد و بهینه بودن تصاویر استفاده شده می تواند سرعت سایت را افزایش دهد.

حجم صفحه اول وب سایت و استاندارد سایت

حجم صفحه اول وب سایت شما باید به گونه ای باشد که بازدیده کننده سایت شما با اینترنت معمولی بتواند ظرف مدت ۳ ثانیه به سایت شما دسترسی پیدا کند. اگر مدت زمان این انتظار افزایش پیدا کند، ممکن است شانس خود را برای معرفی محصولاتتان از دست بدهید. پس نباید صفحه اول وبسایتتان دارای مطالب سنگین باشد.

اگر وب سایت شما ظرق مدت ۴ الی ۶ ثانیه بالا بیاید شما بیش از ۵۰ درصد از بازدیدکنندگان سایتتان را از دست می دهید.

امنیت وب سایت

اگر کاربران در سایت اطلاعات شخصی و مهم خود را وارد می کنند باید امنیت اطلاعات آن ها تامین شود. یکی از مواردی که باعث می شود کاربران از امنیت سایت مطمئن شوند، استفاده از پروتکل امن https می باشد. با استفاده از این پروتکل تبادل اطلاعات بین کاربران و سرور به صورت کد شده، و امن انجام می گیرید. یک وب سایت استاندارد باید از امنیت بالایی برخوردار باشد.