ممکن است وقتی یک مطلب خوب برای بلاگ خود تهیه می‌کنید و آن را منتشر می‌کنید، فکر کار تمام شده و شما تلاش خود را در راستای بازاریابی محتوا انجام داده‌اید. اما این تصور درست نیست و شما نباید کار خود را در نیمه راه رها کنید. حالا وقت این است که با معرفی و تبلیغ پستی که منتشر کرده‌اید در صدد افزایش ترافیک بلاگ خود برآیید.

چگونه می‌توان ترافیک بلاگ را افزایش داد ؟

راه‌های بسیار و متفاوتی برای افزایش ترافیک وبلاگ وجود دارد. برخی از این روش‌ها کارهایی است که می‌توانید خود در بلاگتان انجام دهید؛ و برخی دیگر کارهایی هستند که به کمک سایت‌های دیگر قابل انجام‌اند.

اما در هر صورت هربرنامه‌ریزی که برای افزایش ترافیک وب سایت و بلاگ خود انجام می‌دهید نباید تا از انجام تبلیغات برای بلاگ خود غافل شوید.

اهمیت تبلیغات برای بلاگ

شما نباید تمام تلاش خود را معطوف تولید محتوای با کیفیت کنید و از تبلیغ و معرفی آن غافل شوید. شما باید از ابزارهای مختلفی که در دسترس دارید برای تبلیغ و معرفی پست بلاگتان به مخاطبین هدف، استفاده کنید.

این کار باعث می‌شود به اهداف زیر دست یابید:

  • افزایش ترافیک بلاگ با جذب مخاطب جدید
  • بازگرداندن مخاطبان قدیمی وبسایت
  • جذب بک لینک برای وبسایت
  • انتشار و بازنشر محتوای بلاگ در شبکه های اجتماعی
  • پیوستن افراد جدید به خبرنامه وبسایت

اگر می‌خواهید کارهایتان دیده و به اشتراک گذاشته شوند، معرفی و تبلیغ پست‌هایی که برای بلاگتان تهیه می‌کنید باید بخشی از استراتژی محتوایی شما باشد.

راه های برای افزایش ترافیک بلاگ

یک برنامه دقیق و مناسب برای معرفی پست‌هایی که برای بلاگ خود تولید کرده‌اید باید شامل قدم‌های زیر باشد.

بهینه سازی محتوا با کلمات کلیدی محبوب

متدوال‌ترین راهی که خوانندگان بلاگ‌ها مطالب مورد علاقه خود را پیدا می‌کنند، جستجوی کلمات و عبارات در موتورهای جستجو است.

آن‌ها معمولاً موضوع مد نظر خود را در قالب یک عبارت سؤالی در موتور جستجو، جستجو می‌کنند تا مطالب مرتبط را بیابند. برای جذب بیشترین ترافیک ممکن باید دنبال کلمات کلیدی و عباراتی باشید که بیشتر مورد توجه مخاطبین هستند و مطلب بلاگ خود را بر اساس آن بهینه‌سازی کنید.

از تکنیک‌ های سئوی داخلی نهایت بهره را ببرید.

برای تضمین اینکه خوانندگان مطلب شما را در موتورهای جستجو پیدا و به آن مراجعه کنند، باید مطلب بلاگ و وبسایت خود را از نظر سئوی داخلی بهینه‌سازی کنید تا در موقعیت مناسبی در صفحات نتایج جیتجوی موتورهای جستجو نمایش داده شوید.

برای اطمینان از عملکرد مناسب محتوا و همچنین سایت از نظر سئوی داخلی ابزارهای زیادی وجود دارند، برای مثال یکی از پرطرفدارترین این ابزارها افزونه یوست (Yoast) است.

از تبلیغات در موتورهای جستجو استفاده کنید

همانطور که گفته شد بهبود مطلب بلاگ و همچنین وبسایت از نظر سئو به افزایش ترافیک بلاگ شما کمک می‌کند. اما به نتیجه رسیدن اقدامات مربوط به سئو کمی زمان‌بر هستند و شما می‌توانید در این زمان برای کسب نتیجه بهتر و معرفی بهتر پستی که تهیه کرده‌اید از تبلیغات در موتورهای جستجو مثل گوگل ادز نیز بهره ببرید.

در این صورت با هزینه اندکی می‌توانید برای مدت محدود در صدر نتایج جستجوهای اینترنتی نمایش داده شوید و به صورت هدفمند مطلب خود را به مخاطبین جدید و یا قدمی نمایش دهید. حتی در ادامه می‌توانید برای بازگرداندن افرادی که جدیداً جذب کرده‌اید از کمپین‌های ریتارگتینگ نیز استفاده کنید.

برنامه ریزی برای انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی

در کنار موتورهای جستجو می‌توان به شبکه های اجتماعی به عنوان مهم‌ترین منبع جذب ترافیک اشاره کرد. کاربران شبکه های اجتماعی در این شبکه‌ها به دنبال مطالب همسو با علایق خود می‌گردند.

از این رو برای استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی برای معرفی بیشتر پست‌های بلاگ به مخاطبین باید اقدامات زیر را انجام دهید:
برای هر پست بلاگ، چندین پست برای شبکه های اجتماعی مختلفی که در آن‌ها حضور دارید و مخاطبین شما برای جستجوی مطالب مورد علاقه خود به آن‌ها مراجعه می‌کنند، تولید کنید. بهتر است روی شبکه‌هایی متمرکز شوید که بیشتر برای مطالعه مطالب مورد استفاده مخاطبین شما هستند.
برای پست‌های تولیدشده، محتوای گرافیکی مناسب با پلتفرم مورد نظر تولید کنید.
مطلب جدید خود را در شبکه‌های اجتماعی پست کنید و از همکاران و کارمندان خود بخواهید آن‌ها را در گروه‌های خود بازنشر کنند.
با قرار دادن کال تو اکشن مناسب ( فراخوان اقدام ) مخاطبین را به مطالعه مطالب و به اشتراک گذاری آن‌ها ترغیب کنید.

استفاده از تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی

شما علاوه بر انتشار پست‌ها در شبکه های اجتماعی می‌توانید برای بیشتر و بهتر دیده شدن پست‌هایی که از نظر محتوایی از غنای بالایی برخوردار هستند، از تبلیغات در شبکه های اجتماعی نیز کمک بگیرید.

برای افزایش ترافیک بلاگ خود از اینفلوئنسرها کمک بگیرید

اینفلوئنسرها، نویسندگان بلاگ یا شخصیت‌های تأثیرگذار در شبکه های اجتماعی هستند که فالوئرهای وفاداری دارند که در انتخاب محتوا و یا خرید کالا و خدمات به آن‌ها اعتماد دارند. برای اطمینان از دیده شدن مطالب بلاگ خود بهتر است یک استراتژی مشخص برای اینفلوئنسر مارکتینگ داشته باشید. برای استفاده از تأثیرگذاری این افراد می‌توانید از راه‌های زیر استفاده کنید:

از اینفلوئنسرها دعوت کنید تا در بلاگ شما مطلب بنویسند. وقتی یک اینفلوئنسر در بلاگ شما بنویسد و از مخاطبین و فالوئرهایش بخواهد که مطلبش را مطالعه کنند، در واقع آن‌ها را به وبسایت شما هدایت می‌کند و اینکه مطالب دیگر بلاگ شما را مطالعه کنند و به مخاطب همیشگی شما تبدیل شوند، محتمل خواهد بود.
از اینفلوئنسرهای شبکه های اجتماعی بخواهید تا پست‌های شما را منتشر کنند. اگر فردی در شبکه اجتماعی خاصی تعداد فالوئرهای زیادی داشته باشد، انتشار پست بلاگ شما توسط او ترافیک زیادی را به وبسایت و بلاگ شما هدایت خواهد کرد.
استفاده از رپوتاژ اگهی را بخشی از استراتژی مارکتینگ خود قرار دهید. وقتی مطالبی می‌نویسید که محتوای آن‌ها غنای بالایی دارند و به نوعی حاصل تحقیقات و بررسی‌های ارزشمند هستند، حتماً سعی کنید این مطالب را در وبسایت‌های تأثیرگذار منتشر کنید تا سایت‌های دیگر نیز به مطلب شما لینک بدهند و ترافیک زیادی را به سمت شما هدایت کنند.
در ازای همکاری با وبسایت‌ها و شخصیت‌های تأثیرگذار، شما نیز خدماتی به آن‌ها ارائه دهید. توجه داشته باشید که همکاری شما با افراد و وبسایت‌های تأثیرگذار باید دو طرفه باشد و شما نیز باید برای آن‌ها سودمند واقع شوید. پس بهتر است در سایت خود به معرفی آن‌ها بپردازید تا مخاطبین شما نیز با آن‌ها آشنا شوند.

به طور منظم در بلاگ‌های دیگران پست منتشر کنید

یک راه دیگر برای معرفی بلاگ شما این است که مطلب خود را در سایت‌های دیگر منتشر در قالب بلاگ منتشر کنید. در این صورت اگر مطالب شما مورد پسند مخاطبین آن‌ها واقع شوند، آن‌ها از قسمت بایوی نویسنده بلاگ با شما آشنا خواهد شد و احتمالاً برای مطالعه مطالب دیگر شما به بلاگ شما نیز مراجعه خواهند کرد.

یک برنامه مدون برای ایمیل مارکتینگ تهیه کنید

آخرین راهکار این لیست که برای افزایش ترافیک بلاگ خود باید به آن توجه داشته باشید استفاده از ظرفیت ایمیل مارکتینگ است. ارسال خبرنامه‌ای که لینک مهم‌ترین مطالب بلاگ شما را در بر دارد، یک راهکار بسیار مطمئن برای جلب توجه مخاطبین به مطالب جدید بلاگ شماست.

اولین گام در راستای اجرای این استراتژی این است که یک لیست از ایمیل‌های مخاطبین خود تهیه کنید. شما باید با ارائه محتوای مختلف مثل گزارش‌های تحلیلی و کتاب‌های الکترونیکی مخاطبین خود را به ثبت نام در خبرنامه خود ترغیب کنید. پس از تهیه لیست ایمیل می‌توانید به صورت منظم ایمیل‌های خبرنامه خود را برای اعضا ارسال کنید تا از ادامه ارتباط آن‌ها با وبسایت خود اطمینان حاصل کنید.

هشت راهکار برای افزایش ترافیک بلاگ

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

سوالات متداول درباره افزایش ترافیک وب سایت

آیا تبلیغات برای افزایش ترافیک بلاگ و وب سایت اهمیت دارد؟

بله، تبلیغات باعث می‌شود تا افراد بسیاری با بلاگ شما آشنا شوند و در صورت اجرای درست کمپین تبلیغاتی کاربرانی که به موضوع محتوای شما علاقه‌مندند به صورت منظم بلاگ شما را برای مطالب جدید بررسی کنند.

انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی چقدر در میزان افزایش ترافیک وبلاگ تاثیر دارد؟

با توجه به این که نوع دیده شدن محتوای شما در شبکه های اجتماعی با بلاگ تفاوت دارد انتشار محتوای بلاگ خود در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند کاربران بسیاری را به سمت وب سایت شما بکشاند که باعث افزایش ترافیک می‌شود.

آیا بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو لازم است؟

با توجه به این که ترافیک سرچ ارگانیک اصلی‌ترین ورودی ترافیک یک بلاگ قدرتمند است بهینه سازی موتورهای جستجو یا سئو لازمه یک محتوای خوب است؛ علاوه بر آن تمام روش‌های افزایش ترافیک وب سایت برای کمک به بهبود رتبه محتوای شما در نتایج گوگل است.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.