منظور از افزایش ترافیک وب سایت درواقع افزایش تعداد کاربرانی است که از آن وب سایت بازدید می‌کنند که یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌ها در دیجیتال مارکتینگ است.

نحوه افزایش ترافیک وب سایت

بدون شک برای افزایش ترافیک هر سایتی، روش و استراتژی مشخص و مختص به همان سایت وجود دارد .در ادامه این مقاله به روش‌های مؤثر برای افزایش ترافیک وب سایت اشاره خواهیم کرد که برای تدوین استراتژی و بهبود وب سایت باید در نظر داشته و از آن‌ها استفاده کنید.

تبلیغات
تبلیغات یکی از روش‌های قدیمی است که همیشه مؤثر بوده است. جستجوی پولی، تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات نمایشی از جمله راه‌های مؤثر برای جذب ترافیک ورودی بیشتر از این طریق است.

با توجه به هدف خود، استراتژی تبلیغات خود را نیز تدوین کنید، فقط ترافیک ورودی بیشتری می‌خواهید یا این ترافیک، باید به مشتری تبدیل شود یا فقط اقدامی مثل ثبت نام در سایت شما صورت گیرد؟

هر هدفی که دارید، اگر استراتژی تبلیغات درستی برای آن تدوین کنید، قطعاً می‌توانید به شاخص کلیدی عملکرد (KPI) خود برسید.

توجه داشته باشید که هر کدام از این کانال‌های تبلیغاتی، مزایا و معایب خود را دارد، پس قبل از پرداخت برای تبلیغات، حتماً آن‌ها در نظر بگیرید تا ضرری را متحمل نشوید.

اگر می‌خواهید هم زمان با افزایش ترافیک ورودی، فروش شما نیز بالا رود، تبلیغات کلمات کلیدی‌ پربازدید را در بخشی از استراتژی خود در نظر بگیرید.

درست است که رقابت در این کلمات بالا است و تقریباً روش گرانی برای تبلیغات به حساب می‌آید، اما مطمئن باشید ارزش هزینه کردن را دارد.

شبکه‌های اجتماعی
اینکه فقط محتوای خوبی تولید کنید و امیدوار باشید که دیده شود، کافی نیست. باید در شبکه‌های اجتماعی نه‌تنها فعال، بلکه با مخاطبان هدف خود به صورت مستقیم در ارتباط باشید.

یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش ترافیک وب سایت، استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغات و جذب مخاطب است. از مزایای فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، کم هزینه بودن تبلیغات و حتی رایگان بودن آن است. با انتشار لینک صفحه‌ای از وب سایت خود در استوری اینستاگرام، بدون هیچ گونه پرداختی، ترافیک بیشتری برای سایت خود جذب کنید.

اگر استراتژی درستی برای تولید محتوا داشته باشید، با این کار می‌توانید علاوه بر افزایش ترافیک، نرخ پرش یا Bounce Rate سایت خود را نیز کاهش دهید که اهمیت زیادی برای گوگل و تأثیر زیادی در سئو دارد.

اگر صاحب یک کسب‌وکار B2B هستید، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر عکس، مثل پینترست و اینستاگرام برای افزایش جذب مخاطب را فراموش نکنید.

نکات مهم برای افزایش ترافیک وب سایت

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید

استفاده از انواع محتوا
بازاریابی محتوایی موفق، فرمولی جادویی ندارد، فقط لازم است استراتژی درستی داشته باشید یعنی محتوای تولیدی شما، حول موضوع مشخصی باشد و نیاز یا مشکلی از مخاطب هدف را برطرف کند.

استفاده از انواع مختلف محتوا مثل ویدئو، عکس، متن، بلاگ و … می‌تواند بر جذب مخاطب و بالا رفتن بازدید وب سایت تاثیر چشمگیری داشته باشد.

عنوان‌های فریبنده
منظور از نوشتن عنوان فریبنده، عنوا‌ن‌های زرد نیست. عنوان فریبنده واقعی، عنوانی است که علاوه‌بر مرتبط بودن با محتوا، جوری نوشته شده که کاربر با دیدن آن به خواندن ادامه متن ترغیب می‌شود.

تسلط بر هنر تیتر نویسی بسیار مهم و باارزش است. در یک پست بلاگ طولانی با ۲۰ قسمت مختلف، این عنوان است که کاربر را به ماندن در سایت و خواندن کل محتوای آن تشویق می‌کند. انجام این کار در حقیقت بر عهده یک «کپی رایتر» است.

سئو (SEO)
در هر مرحله‌ای از استراتژی بازاریابی خود که هستید، همیشه سئو محتوا را در نظر بگیرید. سئو مکمل یک محتوای خوب برای افزایش ترافیک وب سایت است.

سئو درست و محتوای مناسب، همراه با هم معنی پیدا می‌کنند. برای درک این موضوع، تصور کنید:

وب سایت شما حاوی مطالب ارزشمند و خوبی است، اگر سئو آن به درستی انجام نشود (یعنی محتوای شما برای موتورهای جستجو بهینه نشود)، این محتوا آن‌طور که باید، دیده نمی‌شود.

نکات مهم برای افزایش ترافیک وب سایت

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید

یا بالعکس آن:

محتوای نامناسب وب سایت به درستی سئو می‌شود و در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد، کاربر با محتوای بی‌کیفیت روبرو شده و به سرعت از سایت خارج خواهد شد. این اتفاق نه‌تنها باعث افزایش نرخ پرش می‌شود، بلکه اعتبار شما را نیز خدشه‌دار می‌کند.

استفاده درست، استراتژیک و هماهنگ از هر دو، باعث افزایش چشمگیر ترافیک ورودی ارگانیک در وب سایت می‌شود.

کلمه کلیدی
استفاده از کلمات کلیدی با رقابت بالا و دیده شدن در آن‌ها کاری زمان‌بر، سخت و پیچیده است. در نتیجه بهترین استراتژی، استفاده از کلمات کلیدی طولانی‌تر و افزایش ترافیک سایت از طریق آن‌ها است. برای دیده شدن در کلمات کلیدی تک سیلابی و پررقابت، علاوه بر سئو محتوا، مؤلفه‌های دیگری نیز مانند اعتبار دامنه و اعتبار صفحه وجود دارد که باید استراتژی سئو خود را طبق آن تدوین کنید.

امروزه، بخش زیادی از جستجوها در موتور جستجو با استفاده از کلمات کلیدی طولانی یا Long Tail Keywords انجام می‌شود. در نتیجه، استفاده از این عبارات کلیدی، فرصتی طلایی برای افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد بود.

فراموش نکنید برای موفقیت، نباید فرصت دیده شدن را از دست داد.

وبلاگ مهمان
به زبان ساده، منظور از وبلاگ مهمان، فعالیت در سایت‌های انجمنی و امثال آن‌ها است. سایتی که نوشتن محتوا و لینک‌دهی در آن (بسته به قوانین سایت) با هر موضوعی برای کاربران آزاد است و می‌تواند روشی رایگان برای افزایش ترافیک وب سایت باشد.

قوانین اسپم در این سایت‌ها متفاوت و روزانه در حال تغییر است، پس حتماً هنگام تولید محتوا به آن‌ها دقت کنید.

دیگران را به نوشتن پست مهمان در سایت خود نیز دعوت کنید.

این کار، افزایش ترافیک ورودی را برای شما به دنبال خواهد داشت و از طریق اشتراک آن پست، کاربران جدید با سایت شما آشنا خواهند شد.

به محتوای تولید شده توسط مهمان‌ها توجه کنید.

گوگل به کیفیت محتوای منتشر شده در وب سایت‌ها حساس است. محتوایی باکیفیت برای انتشار انتخاب کنید تا اعتبار شما نیز افزایش پیدا کند.

همانطور که گفته شد، محتوای بی‌کیفیت، نرخ پرش را افزایش خواهد داد که برای گوگل بسیار مهم است. پس در انتخاب خود دقت کافی را داشته باشید.

بک لینک
به جای اصرار به دیگر سایت‌ها و پرداخت هزینه به آن‌ها برای لینک دادن به سایت شما، محتوایی تولید کنید که آن‌ها نتوانند در برابر آن انتشار مقاومت کنند.

نوشتن محتوای آموزشی طولانی که منبع موثقی برای کاربران درمورد آن موضوع به‌حساب می‌آید، می‌تواند روشی برای لینک‌دهی دیگر سایت‌ها به وب سایت شما هنگام ذکر منبع باشد.

اگر در وب سایت خود بخشی برای انتشار اخبار مربوط به صنعت یا زمینه فعالیت خود دارید، جزو اولین نفرات در انتشار اخبارهای روز و مهم باشید. در این صورت،‌ به مرور زمان به عنوان یکی از منابع موثق اخبار معتبر شناخته خواهید شد و در دیگر سایت‌ها به نقل از شما اخبار را اعلام خواهند کرد.

نکات مهم برای افزایش ترافیک وب سایت

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید

انتشار محتوا در لینکدین
امروزه، اپلیکیشن لینکدین به چیزی فراتر از پلتفرمی برای پیدا کردن کار تبدیل شده است. لینکدین در حال حاضر بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی با کاربرانی موفق، تحصیل کرده و ماهر است که علاوه‌بر استخدام نیروهای جدید، تجارب خود را نیز از طریق آن به اشتراک می‌گذارند.

در نتیجه، لینکدین به منبع موثقی برای انتشار اخبار و اطلاعات آموزشی یا علمی تبدیل شده که به معنی فرصتی برای انتشار محتوا و فعالیت مداوم در آن برای شماست.

انتشار محتواهای منتشر شده وب سایت در لینکدین، می‌تواند باعث افزایش ترافیک ورودی ارگانیک شود. از همه مهم‌تر، کاربری که از طریق لینک منتشر شده در لینکدین وارد سایت شما می‌شود، به احتمال زیاد به مطالب دیگر حول آن موضوع علاقه‌مند باشد،‌ پس به لینک‌دهی داخلی در هر مطلب خود توجه زیادی داشته باشید.

کلام آخر: افزایش ترافیک وب سایت کار دشواری نیست.

با رعایت این نکات، به راحتی می‌توان ترافیک ورودی و بازدید وب سایت را افزایش داد و با تدوین و پیروی از استراتژی درست در هر قسمت، می‌توان از طریق افزایش ترافیک وب سایت، به فروش بیشتر دست یافت.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید