آیا می‌خواهید بدون اجرای تبلیغات به مخاطبان جدیدی در اینستاگرام دسترسی پیدا کنید؟

آیا به محتوای خود فکر کرده‌اید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید؟

در این مقاله، با پنج مرحله ساده برای ایجاد، راه‌اندازی و تبلیغ کمپین‌های محتوا در اینستاگرام Instagram برای دستیابی به افراد جدید خواهید آموخت.

محتوای برنددار در اینستاگرام چیست؟

این مواردی است که شما باید قبل از اینکه وارد دنیای ایجاد محتوای برنددار، بازاریابی تأثیرگذار و تنظیمات اینستاگرام شوید بدانید.

شما باید شریک‌های مناسب را پیدا کنید، دستورالعمل‌هایی برای محتوای خود تعیین کنید و در آخر، یک برنامه برای تقویت و اشتراک مجدد محتوای برنددار داشته باشید.

بیایید با برخی از تعاریف شروع کنیم. ممکن است فکر کنید هر محتوایی که به عنوان مدیر رسانه‌های اجتماعی تولید می‌کنید محتوای برند‌دار است محتوای یک برند است.

اما اینستاگرام جور دیگری فکر می‌کند. در این شبکه اجتماعی، «محتوای مارک دار» معنای خاصی دارد. این محتوایی است که برند شما را به بازار عرضه می‌کند اما توسط شما ایجاد نشده است.

ممکن است کمی تجاری به نظر برسد و در واقع ، بسیاری از فعالان اینستاگرام وقتی که اینستاگرام برای اولین بار قوانین محتوای مارک‌دار را معرفی کرد خشمگین شدند. اما هنوز هم یک روش بازاریابی فوق‌العاده موثر است. محتوای برنددار شما را قادر می‌سازد تا از طریق شخصی که به مخاطب مورد نظر خود اعتماد دارد با او صحبت کنید و افشای مشارکت شما با آن اینفلوئنسرمی‌تواند اعتماد بیشتری ایجاد کند زیرا شما شفافیت خود را نشان می‌دهید.

اما چگونه شریک کاری خود را انتخاب می‌کنید؟ چه کسی قصد دارد محتوای برنددار شما را ایجاد کرده و به اشتراک بگذارد؟

  1. شرکای موثری برای کمپین‌های محتوای برنددار اینستاگرام پیدا کنید
  2. اندازه مخاطب و هدف قرار دادن آن: همیشه بزرگ‌ترین گروه مخاطبان، بهترین آن نیستند. لازم است به مشخصات جمعیتی و میزان تعامل مخاطبان و همچنین به اندازه آنها نگاه کنید.
  3. سازگاری با حضور ارگانیک شما: علاوه‌بر اینکه باید یک کمپین تأثیرگذار برای دستیابی به مخاطبان کاملاً جدید اجرا کنید، لازم است شریک شما از ثبات بالایی در بین حساب برند شما و شرکایی که انتخاب می‌کنید، برخوردار باشد.
  4. شفافیت: اطمینان حاصل کنید که از ابزارهای محتوای برنددار مانند تگ‌های مشارکت پرداخت شده استفاده کرده و شرایط خدمات اینستاگرام را دنبال کنید. قبل از اینکه با یک تولیدکننده محتوا کار کنید، بررسی کنید که آن‌ها نیز متعهد به پیروی از قوانین هستند.
  5. ارتباط شرکای انتخابی شما با نام تجاری شما: چه ارتباطی بین برند شما و اینفلوئنسر آن وجود دارد؟ سبک مشابه ارسال پست کافی نیست؛ شما همچنین به علاقمندی‌های مشابه و یا در یک صنعت نیاز دارید.
  6. اصالت محتوای برنددار: منظور از محتوای برنددار، ارگانیک و اصیل بودن است. نه شعارهای تبلیغاتی. در بیشتر موارد، بهترین راه حل این است که با شخصی که به او اعتماد دارید همکاری کنید تا محتوای شخصی خود را ایجاد کنید.

محتوای برنددار در اینستاگرام (Branded Content) چیست؟

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

انتخاب شرکایی برای طولانی مدت:

هر بازاریاب می‌داند که برقراری ارتباط طولانی مدت آسان‌تر از یافتن شخص جدید است. این برای مشتریان و برای اینفلوئنسرها نیز صادق است.

هنگامی که ایده گسترده ای از آنچه می خواهید پیدا کردید ، وقت آن است که به دنبال خالقان خاص باشید. اینستاگرام ابزار رایگان خود را برای این کار به شما ارائه می دهد: Brand Collabs Manager

Brand Collabs Manager ابزاری برای یافتن، تماس و کار با اینفلوئنسرها در اینستاگرام و فیس‌بوک است. همچنین تجزیه و تحلیل اضافی را برای کمپین‌های محتوای برنددار شما ارائه می‌دهد.

برای استفاده از آن، ابتدا باید درخواست دهید. از شما یک صفحه فیس‌بوک فعال، یک آدرس ایمیل و رضایت شرایط و ضوابط از شما خواسته خواهد شد. ممکن است چند روز طول بکشد تا تأیید شود.

پس از ورود، می‌توانید بر اساس مخاطب هدف، اندازه مخاطب، اطلاعات جمعیتی تأثیرگذار، موضوعات مورد علاقه و انواع پست ترجیحی جستجو کنید. همچنین این پلتفرم به شما اینفلوئنسرهایی را که دارای مخاطبان مشابه شما هستند، سطح تعامل بالایی دارند، به‌سرعت فالوور جمع می‌کنند یا به شرکای دیگری که با آنها کار کرده‌اید، را معرفی می‌کند.

Brand Collabs Manager سختی‌های ناشی از یافتن همکار را از بین می‌برد. برای شروع، حداقل شرایط لازم را برای اینفلوئنسرهایی که می‌خواهند در لیست قرار بگیرند، تعیین می‌کند. الزامات کمی متفاوت برای اینستاگرام و فیسبوک وجود دارد، اما هر دو حداقل میزان مخاطب و میزان تعامل را تعیین می‌کنند.

محتوای برنددار را از طریق تنظیمات حساب تجاری Instagram فعال کنید

هنگامی که اینفلوئنسر را برای کار انتخاب کردید، باید مطمئن شوید که حساب تجاری اینستاگرام شما برای محتوای برنددار تنظیم شده است. چند تنظیم مختلف برای اعمال کردن در اینجا وجود دارد.

با رفتن به تنظیمات در Instagram شروع کنید و سپس روی گزینه Business بزنید. اینجاست که می‌توانید تنظیمات مربوط به محتوای برنددار را پیدا کنید.

در بخش Status، درمی‌یابید که خودتان صلاحیت اینفلوئنسر شدن را ندارید. اما هنوز هم می‌توانید با اینفلوئنسرها کار کنید. به عبارت دیگر، شما می‌توانید در محتوای برنددار تگ شده باشید اما نمی‌توانید محتوای برنددار برای یک تجارت دیگر ایجاد کنید. در زیر وضعیت، گزینه تأیید دستی تولید کنندگان محتوا را نیز مشاهده خواهید کرد. اگر این مورد را کنار بگذارید، هر کسی می‌تواند شما را به عنوان یک شریک در محتوای برنددار خود تگ کند. اگر آن را روشن کنید، گزینه تأیید محتواسازان نمایش داده می‌شود. می توانید این حساب‌ها را جستجو کرده و به صورت جداگانه تأیید کنید. اگر کسی قبل از تأیید او پست ارسال کند، پست او به سادگی «مشارکت پرداخت شده» برچسب‌گذاری می‌شود. نام تجاری شما تا زمانی که آن سازنده را تأیید نکنید ظاهر نخواهد شد.

تعادل سبک و اصالت برند

محتوای برنددار کمی ترسناک به‌نظر می‌رسد. چرا که شما کنترل کمتری بر محتواهای خلاقانه تولید شده از سوی شرکای خود دارید. حتی در صورت انعقاد قرارداد، واگذاری مسئولیت تولید محتوای خود به شخص دیگر می تواند چالش‌برانگیز باشد.

با این حال، مهم است که به تولیدکنندگان محتوا اجازه دهیم کارهای خود را به سلیقه و صلاح‌دید خودشان انجام دهند. اما د لیل این موضوع چیست؟ حقیقت ماجرا این است که اگر می‌خواستید بر روی کپی، تصاویر، لحن صدا و رویکرد کنترل کامل داشته باشید، باید تبلیغ می‌کردید. نکته اصلی در تولید محتوای برنددار این است که به شخص دیگری این اختیار را می‌دهد تا از نام تجاری شما صحبت کند.

موفق‌ترین کمپین‌های محتوای برنددار این موضوع را به‌خوبی درک می‌کنند. بطور مثال Pampers، یک کمپین تأثیرگذار و موفق برای شعبه خود در انگلستان و ایرلند دارد. صفحه اینستاگرام خود این برند دارای سبک و پالت رنگی کاملاً واضح است، اما آن‌ها اجازه می‌دهند اینفلوئنسرهایشان تقریباً آنچه را می‌خواهند انجام دهند. خروجی کار، محتوای جذابی است که به طور واقعی مخاطبان را درگیر خود می‌کند.

محتوای برنددار اینستاگرام را از طریق تبلیغات تقویت کنید

هنگامی که یک سازنده در مورد نام تجاری شما پست می‌گذارد، می توانید گزینه Allow Business Partner to Promote را فعال کنید. با این کار قادر هستید پست‌ها یا استوری‌های برنددار آنها را به عنوان تبلیغ به اشتراک بگذارید. حتی می‌توانید محتوای برنددار از اینستاگرام را به عنوان تبلیغات فیسبوک و بالعکس به اشتراک بگذارید.

برای تقویت تبلیغات، به قسمت Ads Manager در Facebook و Instagram بروید. برای ایجاد تبلیغ، انتخاب مخاطب و تنظیم بودجه خود مراحل استاندارد را دنبال کنید. سرانجام، در صفحه سوم گزینه افزودن محتوا را مشاهده خواهید کرد.

در تنظیمات آگهی، استفاده از پست موجود را انتخاب کنید. سپس به پایین به سمت Ad Creative بروید و روی انتخاب پست کلیک کنید. پنجره‌ای ظاهر می‌شود که شامل برگه‌ای برای محتوای برنددار است. به سادگی پست مورد نظر خود را از لیست انتخاب کرده و طبق معمول کمپین تبلیغاتی خود را تنظیم کنید.

محتوای برنددار خود دوباره به صورت ارگانیک به اشتراک بگذارید

همچنین می‌توانید بدون صرف هزینه تبلیغات، فعالیت‌های اینفلوئنسر مارکتینگ خود را تقویت کنید. شما باید محتوای برنددار را در رسانه‌های اجتماعی خود مجدداً به اشتراک بگذارید.

در ادامه با چند ایده برای نحوه شروع آشنا می‌شوید:

با استفاده از عکس‌های صفحه یا برنامه‌هایی مانند Regram، پست های محتوای برندد شده را در صفحه خود دوباره به اشتراک بگذارید.

نقل قول‌هایی برگرفته از ویدیوهای تولید شده توسط اینفلوئنسرها را به عنوان پست‌های متنی به اشتراک بگذارید. شما می‌توانید در هر برنامه طراحی به سرعت یک قالب درست کنید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک تصویر پس‌زمینه و یک متن جذاب است.

به یاد داشته باشید، هدف محتوای برنددار، نشان دادن یک رابطه واقعی بین اینفلوئنسر و نام تجاری شماست. بنابراین باید به طور واقعی نیز پاسخ دهید، به اشتراک بگذارید و تعامل داشته باشید.

جمع‌بندی
اکنون باید از راه‌اندازی کمپین محتوای برنددار خود، اطمینان داشته باشید. به یاد داشته باشید، نکته اصلی یافتن شخصی است که از طریق تولید محتوای جذاب با لحن و صدای خود، با مخاطب هدف شما ارتباط برقرار کند. در این صورت، از طریق انتشار یک پیام جذاب و معتبر به مشتریان جدید دست خواهید یافت.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.