تصور زندگی بدون چک کردن برخی از وب‌سایت‌ها غیرممکن به نظر می‌آید. اینکه وب‌سایت چیست؟، طراح وب‌سایت کیست؟ و طراحان وب‌سایت چگونه آن را طراحی می‌کنند؟ موضوع‌هایی خواهند بود که در ادامه این مقاله به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

وب‌سایت چیست؟

قبل از این که بگوئیم طراح وب‌سایت کیست؟ بهتر است بدانیم وب‌سایت چیست؟ ساده‌ترین تعریف برای وب‌سایت این است؛ یکسری صفحات که به وسیله یک آدرس به هم متصل هستند. این صفحات حاوی تصاویر، متون و … خواهند بود. نخستین وب‌سایت‌ها بر اساس کدهای HTML طراحی و ساخته می‌شد. در ابتدا HTML ساختار ساده‌ای را ایجاد می‌کرد و به مرور پیچیده‌تر شد.

اما با به وجود آمدن زبان CSS دیگر کسی سراغ HTML نرفت. به عبارت ساده‌تر HTML منسوخ شد. مهم‌ترین تغییرات در وب‌سایت‌ها با زبان‌های برنامه‌نویسی، PHPها و پایگاه‌های داده ایجاد شد.

به لحاظ فنی وب‌سایت‌ها به چند دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

سایت‌های استاتیک: این سبک از وب‌سایت‌ها غیرقابل بروزرسانی هستند. بهتر است بگوئیم امکان بروزرسانی‌های زود به زود برای این وب‌سایت‌ها میسر نیست. بر اساس کدنویسی‌هایی با حجم بسیار پایین ایجاد می‌شوند همین موضوع سبب می‌شود تا در موتورهای جستجو خواناتر شوند. از طرفی امنیت بالا و قیمت پایینی دارند.

سایت‌های پویا: در سایت‌های پویا بیشتر از زبان‌های ASP و php استفاده خواهد شد. این سایت‌ها محدودیتی در ویرایش و اعمال تغییرات ندارند.

سایت‌های فلش: سایت‌های فلش ایستا و نیمه پویا هستند که با نرم‌افزارهای خاص طراحی شده و ثابت هستند. از طرفی گرافیک و انیمیشن جذاب دارد و تنها عیبی که دارند سرعت پایین آن‌‎‌هاست که موتور جستجو آن‌ها را نمی‌خواند.

سایت‌های پورتال: در این سایت‌ها تعدادی از سایت‌های پویا در کنار هم قرار می‌گیرند. در کل به عنوان سایت کامل و جامع خواهند بود.

سایت‌های وردپرسی: سیستم سایت‌های وردپرسی با مدیریت محتوا است که توسط My SQL پشتیبانی می‌شود. در کل وردپرس به زبان PHP برنامه‌نویسی شده است و بیش‌تر از ۷۶ میلیارد وب‌سایت با این CMS ایجاد شده است. انعطاف‌پذیری بالا بعلاوه امنیت فراوان از ویژگی‌های مهم وردپرس است.

 

طراح وب‌سایت کیست؟

طراحی وب‌سایت را می‌توان روشی تأثیرگذار در جهت تبلیغات حرفه‌های موجود دانست. برای همه ما پیش‌آمده که قصد خرید یک کالا را داریم و وب‌سایت‌های مختلف را جستجو می‌کنیم یا حتی گاهاً از برخی بی‌میل گذر کرده‌ایم. مهم‌ترین دلیل برای ترک سریع یک وب‌سایت نداشتند زیبایی بصری است.  باید وب‌سایت‌ها به نحوی طراحی شوند که در نگاه اول مخاطب مجذوب شود و به سرعت وب‌سایت را ترک نکند. اگر هدف ما بازدید فراوان از وب‌سایتی است که قصد طراحی آن را داریم پس باید بسیار خلاق باشیم زیرا علاوه بر کدنویسی، با قالب‌های موجود آشنایی داشتن موجب می‌شود نیمی از مسیر را به درستی طی کنیم.

 

اهداف طراحان وب‌سایت

ذهنی نوآور و پر از ایده یک طراح کمک می‌کند که درست برنامه‌ریزی کند تا ظاهری زیبا به همراه جلوه‌های بصری نو را در وب‌سایت خلق کند. مهم‌ترین ویژگی طراحان سایت طراحی صفحاتی منظم با افکت‌های درست و به جا به همراه تست اجرای آن با در نظر گرفتن نیاز بازدیدکننده برای افزایش بازدید سایت است.

تیم برندتیک

طراحان وب‌سایت مجموعه برندتیک تیمی مجرب و حرفه‌ای در تمام زمینه‌های مربوط به طراحی و ایجاد وب‌سایت همراه شما خواهند بود. کارشناسان متخصص برندتیک در تمام مراحل با شما همراه هستند و ایده‌های خود را با شما در میان می‌گذارند. سلیقه و نظر شما مدیران با بررسی و کمک طراحان ما ایده‌هایی تازه را خلق خواهد کرد تا بهترین صفحات پیاده‌سازی شود. برندتیک بهینه‌سازی وب‌سایت شما را پشتیبانی می‌کند.