با اینترنتی شدن امور زندگی‌ها و استفاده بیشتر مردم از فضای مجازی کسب‌وکارهای اینترنتی رونق چشم‌گیری گرفته است. استفاده از وب‌سایت‌ها با این اوضاع بیشتر از پیش شده است. حال این سؤالات پیش می‌آید:

۱. برای طراحی وب‌سایت خود از کجا باید شروع کنید؟

۲. چه آموزش‌هایی برای طراحی وب‌سایت شخصی کسب‌وکارتان باید ببینید؟

۳. برای طراحی وب‌سایت از چه کسانی کمک بگیرید بهتر است؟

۴. برای این که وب‌سایت موفق داشته باشیم چه کارهایی باید انجام دهیم؟

۵. اگر اطلاعات کافی نداشته باشم به چند نفر برای طراحی وب‌سایت نیاز دارم؟

ما در این مقاله قصد داریم شما را در اولین قدم‌های طراحی وب‌سایت یاری کنیم. در نهایت پاسخ تمامی این سؤالات را خواهید یافت.

وب‌سایت‌ها

طبیعی است که هر وب‌سایتی شامل دو بخش اساسی، یک‌اند و فرانت‌اند دارد. یعنی بخشی که توسط مدیران وب‌سایت اداره می‌شود و عموم مردم به آن دسترسی ندارند که بک‌اند نام دارد. بخش دیگر که توسط همه قابل مشاهده بوده و فرانت‌اند است.

مهم‌ترین مراحل طراحی حرفه‌ای و معقول وب‌سایت

برای اینکه واضح‌تر بگوئیم طراحی سایت را از کجا شروع کنیم؟ برخی از ملزومات آن را در زیر برایتان آورده‌ایم:

۱. بدیهی است که آشنایی ابتدایی با محیط وب اساسی‌ترین رکن در طراح وب‌سایت شدن است.

۲. اگر قصد دارید در حرفه‌ای‌‌‌‌‌‌‌ترین صورت ممکن طراحی انجام دهید بهتر است زبان‌های برنامه‌نویسی HTML، CSS و JavaScript را در قدم اول یاد بگیرید.

۳. در شروع باید آموزش‌های اولیه گرافیک، وردپرس و سئو را طی کنید. برای درک مفاهیم ساده و ابتدایی از فیلم‌های آموزشی بهره بگیرید.

۴. اگر برای شروع نمی‌توانید تمامی آموزش‌های لازم را ببینید بهتر است تیمی تشکیل دهید که امور تقسیم شود. برای این امر در ابتدا فردی را نیاز دارید که مسلط به زبان‌های برنامه‌نویسی php و net است. این فرد برنامه‌نویسی سمت سرور را بر عهده خواهد گرفت. فرد دیگری را مسئول طراحی پوسته سایت لازم خواهید داشت که باید زبان‌های HTML، CSS و JavaScript را بلد باشد. در این تیم برای طراحی‌های گرافیکی، طراحی لوگو و ارائه ایده اولیه به یک گرافیست هم نیاز خواهید داشت.

جمع‌بندی

طراحی وب‌سایت‌ها دنیای بزرگی دارد که نیاز نیست تمام مراحل آن را بلد باشید و حرفه‌ای نکات را بدانید. تنها کافیست علاقه داشته باشید و با انگیزه پیش بروید. در طراحی دست طراح باز است و اگر در بخشی ضعیف باشد از طرق مختلف می‌تواند آن نقص را رفع کند. به عنوان مثال اگر کدنویسی نمی‌دانید به سراغ طراحی قالب‌ها بروید. اگر تجربه‌ای در زمینه طراحی وب‌سایت‌ها دارید با تیم برندتیک در میان بگذارید.