احتمالاً پیش از این نیز از هشتگ‌ها در کپشن‌ها و نظرات اینستاگرام خود استفاده کرده‌اید. اما شاید تاکنون خیلی اهمیتی به استفاده از هشتگ نداده باشید و صرفاً از چند هشتگ مشخص و آماده برای پست‌های خود استفاده کرده باشید. در ادامه شش نکته برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام ارائه شده است تا در اینستاگرام خود عملکرد بهتری داشته باشید.

استفاده از هشتگ در اینستاگرام

استفاده از هشتگ در اینستاگرام باعث می‌شود تا محتوای شما با توجه به هشتگ‎‌های استفاده شده در کنار محتوای مرتبط دیگر و به افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند نمایش داده شود. این اتفاق باعث می‌شود تا Reach محتوای شما افزایش پیدا کند و این افزایش Reach می‌تواند منجر به نمایش داده شدن محتوای شما، لایک شدن آن و افزایش فالوئر پیجتان شود و یکی از نکات مهم در سئو اینستاگرام است.

پیدا کردن هشتگ مناسب

اول و مهم تر از همه، باید بدانیم که هنر استفاده از هشتگ مفهومی بالاتر از افزودن علامت هشتگ در مقابل کلماتی است که قصد نوشتن آن‌ها را داریم. برای استفاده از هشتگ باید تحقیقاتی در مورد هشتگ‌ها انجام دهید. پس برای نقطه شروع، چند ایده وجود دارد:

  • از ابزارهای آنلاین استفاده کنید: ابزارهای متعددی مثل Hashtagify وجود دارند که به شما داده‌های لازم را برای یافتن محبوب‌ترین هشتگ‌ها می‌دهند.
  • در خود اینستاگرام جستجو کنید: ایده‌های مورد نظر خود برای هشتگ را در نوار جستجوی اینستاگرام تایپ کنید و ببینید چه اتفاقی می‌افتد.
  • رقبای خود را بررسی کنید: ببینید که رقبای شما مثل برندها و حساب‌های کاربری که مخاطبان مورد نظر شما آن‌ها را فالو کرده‌اند، در حال انجام چه کاری هستند. الهام گرفتن از حساب‌های کاربری دیگر می‌تواند برای درک و شناخت هشتگ‌های در حال رشد، فوق‌العاده مفید باشد.

کلید انتخاب هشتگ‌های خوب این است که اطمینان حاصل کنید، هدف آن‌ها با منافع مخاطب هدف شما سازگار است، همچنین هشتگ‌ها باید تاحدودی محبوب باشند اما نه بیش از حد محبوب، چون قطعاً نمی‌خواهید محتوای شما بین انبوهی از محتوای سایر صفحات گم شود. شما قطعاً در زمان مدرسه یک همکلاسی داشتید که محبوب‌ترین فرد نبود، اما در میان بسیاری از گروه‌ها دوست‌داشتی و شناخته‌شده بود. انتخاب هشتگ‌های شما نیز از جهت محبوبیت باید اینطور باشد.

بیش از حد از هشتگ‌ها استفاده نکنید

ممکن است استفاده از هشتگ‌های مختلف برای هر پست بسیار وسوسه‌کننده باشد، اما بهتر است که از هشتگ‌های زیاد اجتناب کنید. هنگامی که بحث از اثرگذاری هشتگ‌ها به میان می‌آید، در واقع می‌توان دقیق‌تر و گزیده‌تر عمل کرد. تحقیقات نشان داده که تعداد مطلوب هشتگ‌ها در هر پست ۱۱ عدد است.با اینکه اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد تا ۳۰ هشتگ را در هر پست استفاده کنید، اما بهتر است وقت خود را صرف یافتن هشتگ‌های مؤثر کنید تا اینکه به دنبال پر کردن همه ظرفیت با هشتگ‌های نامناسب باشید.

آنالیز روش هشتگ‌گذاری برندهای رقیب در اینستاگرام

هیچ اشکالی ندارد که هر از گاهی کار رقبای خود را بررسی کنید. در حقیقت، این کار می‌تواند یک فعالیت تحقیقاتی فوق‌العاده مفید نیز باشد. استفاده از هشتگ در حال رشد و پیدا کردن هشتگ‌های مربوط به حرفه شما که مخاطبان‌تان نیز احتمالاً در پی آن‌ها هستند، می‌تواند به شدت برای افزایش تأثیرگذاری هشتگ‌های شما مفید باشد.

ساخت هشتگ جدید

نکته جالب در مورد هشتگ‌ها این است که شما فقط محدود به استفاده از هشتگ‌هایی که قبلاً به کار گرفته شده‌اند، نیستید. شما می‌توانید خلاقانه عمل کرده و یک کمپین تبلیغاتی مرتبط با برند خود ایجاد کنید. این کار اگر همراه با خلاقیت و نوآوری صورت بگیرد، می‌تواند تأثیر زیادی بر جایگاه برند شما در ذهن مخاطبین داشته باشد.

برای مثال #IceBucketChallenge را در نظر بگیرید. تیم بازاریابی انجمن ALS با این هشتگ علاوه‌بر افزایش آگاهی عمومی نسبت به فعالیت خود، مبلغ قابل توجهی وجه نقد (دقیقا ۱۱۵ میلیون دلار) نیز به دست آورد. باید فکر کنید که چگونه می‌توانید فالوئرها را به استفاده از هشتگ خود ترغیب کنید تا هم نسبت به برند خود آگاهی ایجاد کنید و هم بتوانید جریان‌ساز باشید.

شش نکته برای استفاده از هشتگ در اینستاگرام

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید

متناسب بودن هشتگ‌ها

همان‌طور که پیش‌تر گفته شد، هنگام ارسال هر پست باید هشتگ‌ها را بررسی و اطمینان حاصل کنید که از هشتگ‌های خیلی فراگیر و محبوب، استفاده نمی‌کنید. چون اگر این کار را انجام دهید، پست‌های شما احتمالاً در دریایی از پست‌های مرتبط با این هشتگ گم می‌شود. اما آیا باید برای هر پست، از یک مجموعه جدید دارای ۵ تا ۱۰ هشتگ استفاده کنید؟

جواب، منفی است. در صورتی که هشتگ‌های قبلی برای مخاطبین شما جذاب باشند، هیچ مشکلی در استفاده مجدد از این موارد که به خوبی درباره آن‌ها تحقیق شده و بسیار هدفمند نیز هستند، وجود ندارد. در حقیقت، شما باید هشتگ های معمول مورد استفاده خود را در پست‌های جدید کپی و جای‌گذاری کنید.

به عنوان مثال، در هنگام استفاده از هشتگ در اینستاگرام بهتر است علاوه بر هشتگ‌های مرتبط با عکس یا ویدئوی پست، از هشتگ‌های معمول خود نیز استفاده کنید. مسئله مهمی که در مورد استفاده از هشتگ در اینستاگرام وجود دارد این است که ارتباط آن‌ها با پست منتشر شده امری حساس است، چرا که اگر کسی در جستجوی یک هشتگ باشد و پست کاملاً بی‌ربط شما بالا بیاید، می‌تواند تصویر برند شما را خدشه‌دار کند.

یک هشتگ جذاب مربوط به برند ایجاد کنید

هشتگ‌ها همیشه نباید مربوط به مسابقات و یا کمپین‌های کوتاه‌مدت باشند. در حقیقت، برخی از هشتگ‌های موفق برندها، آن‌هایی هستند که برای هر پستی کاربرد دارند. بد نیست نگاهی به هشتگ ایجاد شده توسط شرکت کفش ورزشی allbirds بیندازیم. آن‌ها از هشتگ بسیار خلاق و جذاب #weareallbirds برای تمام پست‌هایشان استفاده می‌کنند.

جمع‌بندی
بیش از ۵۰۰ میلیون نفر روزانه از اینستاگرام استفاده می‌کنند و آمار نشان می‌دهند که میزان تعاملات کاربران رو به افزایش است، از این رو استفاده از اینستاگرام در بازاریابی دیجیتال به یک ضرورت برای موفقیت کسب و کارها تبدیل شده است.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید