رپورتاژ آگهی یا رپورتاژ خبری (Adevrtorial) یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای گرفتن بک لینک است و می‌تواند اثر خوبی بر افزایش رنک سایت شما داشته باشد. رپورتاژ خبری در جذب مخاطبان نیز می‌تواند اثرگذار باشد.

چرا یک برند یا کسب و کار باید ریپورتاژ آگهی انجام دهد؟

در واقع ریپورتاژ آگهی شکلی از تبلیغات است که می تواند بیش از دیگر روش های تبلیغاتی برای شما مشتری کسب کند. در این روش شما سعی می کنید تا متن و محتوای تبلیغاتی برند، کسب و کار و یا وب سایت خود را به یک سایت خبری واگذار کنید. به عبارت دیگر ریپورتاژ آگهی گونه ای از تبلیغات است که به واسطه سایت های خبری منتشر شود. اما در این حالت مشتری نباید متوجه شود که دارد یک متن تبلیغاتی می خواند.

در واقع ریپورتاژ آگهی شکلی از تبلیغات است که به شکل گزارش تهیه می شود. به عبارت دیگر مشتری زمانی که شروع به خواندن ریپورتاژ آگهی برند شما می کند.

تصور می کند که سایت خبری یک گزارش بی طرف را درباره آن محصول و یا کسب وکار ارائه می کند. در صورتی که به این صورت نیست. و سایت خبری با این، شیوه نظر بازدیدکنندگان را به سمت کسب و کار شما سوق می دهد. اما خوب چرا یک برند یا یک وب سایت باید ریپورتاژآگهی انجام دهد؟

ریپورتاژ آگهی برای یک وب سایت فواید بی نظیری دارد. وب سایت ها می توانند با استفاده از ریپورتاژ آگهی رتبه وب سایت خود را ارتقا دهند، و محصولات و خدمات خود را با شیوه ای کارامد به بازدیدکنندگان معرفی کنند. همچنین برند ها می توانند با استفاده از ریپورتاژ آگهی در زمینه برندینگ بیش از پیش فعالیت داشته باشند. و تاثیر برندینگ کسب و کار خود را افزایش دهند.

رپورتاژ آگهی چه تاثیری بر سئو دارد؟

نکته قابل توجهی که در این راستا وجود دارد آن است که بر خلاف دیگر روش های لینک سازی یا به نوعی گرفتن بک لینک که می بایست به صورت ماهانه یا سالانه لینک ها تمدید شوند، لینک سازی از طریق انتشار رپورتاژ آگهی بصورت همیشگی و مادام العمر بوده و به هیچ وجه از سایت های منتشر کننده حذف نخواهد گردید.
بنابراین، استفاده از این روش تبلیغاتی را می توان به عنوان یکی از کارساز ترین و موثر ترین روش های دیجیتال مارکتینگ و همچنین سئو دانست و از طریق آن، اعتبار سایت منتشر کننده رپورتاژ آگهی را به صورت همیشگی برای وب سایت خود ایجاد نمود.
از سوی دیگر، با توجه به اینکه سایت های در نظر گرفته شده برای انتشار رپورتاژ، سایت هایی پر کاربر هستند و بازدید روزانه بسیار بالایی را دارند، انتشار رپورتاژ آگهی باعث بهتر دیده شدن برندتان خواهد شد و می تواند آگاهی بسیار مناسب و خوبی از برند شما را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند که این اتفاق، به دلیل اعتماد بازدید کننده به سایت معتبر، باعث اثر گذاری بیشتر برای شما خواهد شد.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.