در دنیای امروز، موفقیت در کسب و کار تا اندازه ی زیادی وابسته به تاثیرگذاری مراودات و ارتباطات بازاریابی است. برقراری ارتباط موثر با مشتریان بالقوه برای هر سازمان از اهمیت زیادی برخوردار است و در این امر یکی از بهترین و کارآمدترین ابزارها چاپ کاتالوگ و چاپ بروشور است.

فرق بین بروشور و کاتالوگ چیست؟

کالانمایا کاتالوگ، کتابچه و یا راهنمای معرفی کلیات کالا، خدمات، امکانات و… می باشد که از طرف تولیدکننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی کلی کالا یا خدمات ارائه می شود. در این راهنما بیشتر به جنبه تجاری، بازاریابی و جذب مخاطب توجه می شود (بر عکس بروشور که بیشتر به جزئیات و اطلاعات فنی و نحوه استفاده می پردازد).

در مقابل، بروشور کتابچه و یا راهنمای معرفی جزئیات کالا، خدمات، امکانات و … است که از طرف تولید کننده و یا ارائه دهنده به مصرف کننده و یا مشتری برای معرفی دقیق و راهنمایی در استفاده ارائه می گردد.

به طور مثال: یک کارخانه داروسازی برای معرفی محصولات خود کاتالوگ محصولات را (معمولا با برجسته نمایی در تاثیرگذاری برای پزشک ها و داروخانه ها ارسال می نماید. و همین تولیدکننده بروشور هر محصول را برای معرفی نحوه استفاده، معرفی ممنوعیت های استفاده در موارد خاص و همین طور عوارض جانبی راه های درمان در صورت استفاده نادرست و … در بسته بندی هر محصول قرار می دهد.

  1. کاتالوگ ها عموما از تصاویر و طراحی های جذاب جهت معرفی بهتر استفاده می شود.
  2. در بروشورها معمولا علاوه بر تصاویر از نقشه شماتیک کالا هم استفاده می شود.

در ایران معمولا به اشتباه تمامی راهنماهایی را که به صورت کتابچه و یا با کیفیت کاغذ و چاپ مناسب تهیه شده باشند را کاتالوگ می نامند و تمامی راهنماهایی را که به صورت یک برگی و یا چند لتی که با استفاده از کاغذهای نازک تر تهیه شده باشند را بدون توجه به محتوای آن بروشور می نامند.

کاتالوگ یکی از مهم ترین ابزارهای بازاریابی بسیاری از شرکت هاست که برای ارائه و معرفی محصولات یا خدمات مختلف به کار گرفته می شود.

کمی به آن بیندیشید: ما یک کاتالوگ را به صورت الکترونیک یا به صورت حقیقی دریافت می کنیم. این کاتالوگ به ما اجازه می دهد تا حتی پس از خرید، با فروشگاه در ارتباط بمانیم. اما هر کاتالوگی ماندگار نمی شود. برخی از آنها بلافاصله پس از تحویل، روانه ی سطل زباله می شوند. تنها به این دلیل که به دست خریدار احتمالی خود نمی رسد؛ کسی که کاتالوگ برایش مهم باشد و برای مطالعه ی آن وقت بگذارد.

تقاوت بروشور و کاتالوگ؛ بروشور بهتر است یا کاتالوگ ؟

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نکاتی که باید هنگام طراحی کاتالوگ به یاد داشته باشیم

یک طرح خیره کننده، صفحه آرایی هوشمندانه، تصاویر مناسب و سازمان از جمله ویژگی های یک طرح کاتالوگ خوب هستند. این موضوع را اضافه کنید که صنایع مختلف معمولا نیازمند رویکردهای متفاوت هستند ظاهر کاتالوگ متعلق به یک فروشگاه محصولات ورزشی کاملا متفاوت از کاتالوگ متعلق به یک فروشگاه ساعت خواهد بود. پس از کجا باید کار را شروع کرد؟ برخی نکاتی کلی که باید هنگام طراحی کاتالوگ و بروشور به خاطر بسپارید عبارتند از:

پیش از شروع مخاطب خود را بشناسید
زمانی که می خواهید کار طراحی یک بروشور یا کاتالوگ را آغاز نمایید، از مشتری و سفارش دهنده بپرسید که چرا آنها فکر می کنند به بروشور نیاز دارند. آنها باید دقیقا اهداف خود را تعریف نمایند. شما نیز باید به عنوان یک طراح خود را در موقعیت آنها قرار دهید و ببینید که آنها واقعا به دنبال چه هستند.

برای مخاطب خود طراحی کنید

عملکرد یک کاتالوگ یا بروشور وابسته به چگونگی فروش آن است. کاتالوگ یا بروشور خود را متناسب با مشتری هدف خود طراحی کنید. اگر مخاطب شما جوان است یقینا باید سبک طراحی متفاوتی را برگزینید. اگر مخاطبان شما چند گروه را شامل می شوند، باید طرح تان به گونه ای باشد که سلایق تمامی آنان را پوشش دهد.

لوگو مناسب انتخاب کنید

اگر قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارید، لوگو یکی از آیتم های اساسی و مهمی است که باید حتما به آن داشته باشید. لوگو یک شرکت نماد کسب و کار و منعکس کننده نوع فعالیت شماست. ارائه لوگو در آیتم ها و ابزار ارتباطی از جمله بروشور و کاتالوگ می تواند به عنوان یک ابزار تبلیغاتی به یادماندنی نقش مهمی ایفا کند.

رنگ جذاب برگزینید
رنگ ها گویاترین و پرمعناترین عناصر هر طرح هستند. ممکن است چاپ طرح های رنگی گران باشد اما به کار بردن رنگ در طراحی بروشور ارزش این هزینه را دارد. با استفاده از رنگ بندی متنوع و جذاب خود را به گونه ای برجسته تر و چشمگیرتر در بروشور و کاتالوگ معرفی می کنید.

میانگین زمانی که یک فرد صرف نگاه کردن به یک بروشور یا کاتالوگ می کند ۷ ثانیه است، و این رنگ است که بیننده را ترغیب به توجه و صرف زمان بیشتر می کند. بروشورهای زیادی روی میز مشتریان و کاربران شما وجود دارد که در این میان بروشور شما باید جلب توجه کند و بدرخشد. هیچ چیز به جز رنگ زیبا و جذاب به چشم نمی گوید به من نگاه کن!

عکس هایی استفاده کنید که کیفیت بالا دارند

تصاویر و عکس های محصولات یا خدمات محور اصلی کاتالوگ شما هستند. فراموش نکنید که باید تصاویر محصولات و خدماتی را به نمایش بگذارید که دارای ارزش بیشتری هستند.

عکس های فوق العاده تقاضا برای محصولات را بالا می برند و باعث افزایش فروش می شوند. اطمینان حاصل کنید که همه ی تصاویر شما در نور خوب گرفته شده اند و وضوح آنها برای چاپ مناسب است. ما وضوح dpi ۳۰۰ به بالا را پیشنهاد می کنیم.

بروشور یا کاتالوگ خود را با متن ها و مطالب خسته کننده دچار خفگی نکنید. یکی از عناصری که کمک می کند بروشور شما جلب توجه کند عکس ها و عناصر گرافیکی هستند که بینندگان را مجذوب و شیفته می کنند. بنابراین صرف هزینه های بالا برای تهیه یک عکس مناسب ارزش دارد.

به علاوه، عکس های گروه یا تیم حاضر در شرکت شما باید حتما در کاتالوگ گنجانده شود. شما می توانید عکس هایی از افراد تازه استخدام شده را نیز به مجموعه اضافه کنید. شما با معرفی اعضای گروه تان می توانید به افراد خوش آمدگویی کنید. سعی کنید عکسی از دفتر کار یا شرکت خود در کاتالوگ قرار دهید.

سازماندهی و چیدمان فیزیکی دفتر کار شما بازتابی از تلاش شما و کارمندان تان است. یک محیط مرتب و منظم، میزان نظم و ترتیب و حرفه ای بودن شرکت شما را به مصرف کنندگان نشان می دهد. البته این موارد تنها در طراحی کاتالوگ کاربرد دارند.

متن را ویرایش کنید
سعی کنید ابتدای متن ها را با نقطه گذاری مشخص کنید و تا حد امکان پاراگراف ها را کوتاه و مختصر نمایید. این باعث می شود علاقه خواننده به خواندن مطالب بیشتر شود. بین خطوط فاصله مناسب ایجاد کنید تا بروشور جذاب تر و خواناتر باشد.

همچنین کلمات را زیاد به هم نچسبانید. اگر در بروشور یا کاتالوگ شما غلط املایی وجود داشته باشد، گرامر جملات ضعیف باشد، اشتباهی در طراحی و با ارائه اطلاعات رخ داده باشد، کار سخت و طاقت فرسای شما به هدر خواهد رفت.

از یک ویراستار بخواهید بروشور یا کاتالوگ شما را ویرایش کند تا هیچ گونه اشتباهی در متن و یا طرح آن وجود نداشته باشد. پس از آن آن را به چند فرد صادق نشان دهید تا نظر خود را راجع به آن اعلام کنند. با توجه به آن چه که گفته شد سه نکته در طراحی کاتالوگ و بروشور باید در نظر گرفته شود:

  • در آن از کمترین المان استفاده شود.
  • در کوتاه ترین زمان پیام خود را منتقل کند.
  • بیشترین پیام را انتقال دهد.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.