قبل از تولید محصول باید به فکر معرفی محصول به مخاطبان باشید. شرکت‌های برتر در جهان هر سال قسمت مشخصی از درآمد خود را به تبلیغات اختصاص می‌دهند. با تبلیغات می‌توان محصول و خدمات برند خود را به هزاران نفر دیگر نشان داد و آن‌ها را ترغیب به خرید کرد.

مقایسه تاثیر هدایای تبلیغاتی و تخفیف

امروزه ده‌ها شیوه‌ی تبلیغاتی وجود دارد. از دادن هدایای تبلیغاتی تا ارائه کد تخفیف برای جذب مشتری. اما کدام راه بهتر است؟ در این مقاله می‌خواهیم مقایسه تاثیر تبلیغاتی و تخفیف را بررسی کنیم و بهترین هدایای تبلیغاتی را به شما معرفی کنیم.

هدف از تبلیغات چیست؟

قبل از اینکه مقایسه تاثیر هدایای تبلیغاتی و تخفیف را آغاز کنیم بهتر است ابتدا هدف تبلیغات را بدانیم. مسلماً هر برندی از تبلیغات هدف خاصی دارد. هر شرکت و برندی تلاش می‌کند که مشتریان بیشتری به محصول و خدمات برند خود جذب کند تا بتواند سودآوری بیشتری داشته باشد. امروزه اگر شرکتی استراتژی تبلیغاتی نداشته باشد تضمینی برای بقای‌اش وجود ندارد! مگر اینکه برندی شاخص و بسیار شناخته شده باشد.

یکی از مهمترین اهداف تبلیغات، فروش است. ما با تبلیغات از هر نوع‌اش که باشد می‌خواهیم مشتریان بیشتری را متقاعد کنیم که به محصول و خدمات ما توجه و آن را امتحان کنند. در واقع برندینگ و شناخته شدن از دیگر اهداف مارکتینگ تبلیغات است. با تبلیغات می‌خواهیم مردم را از خدمات و محصولات خود آگاه کنیم و در آن‌ها ایجاد نیاز کنیم که محصولات و خدمات ما می‌تواند زندگی و کار‌های آن‌ها را بهینه‌تر کند. در نهایت سخن ما در تبلیغات این است که محصولات و خدمات ما خوب هستند و ارزش خرید دارند.

تاثیر هدایای تبلیغاتی بر جذب مشتری

برای مقایسه تاثیر هدایای تبلیغاتی و تخفیف باید ابتدا تاثیر هدایای تبلیغاتی و تخفیف را به صورت مجزا بررسی کنیم. هدایای تبلیغاتی ابزاری است که با آن می‌توان با مشتریان طولانی مدت در ارتباط بود. اگر هدایای تبلیغاتی را متناسب با نیاز کاربران خود انتخاب کنیم، کاربران آن هدایا را استفاده خواهند کرد و با هر بار استفاده نام برند و محصولات شما برای مخاطب‌تان تداعی و تکرار می‌شود. با تکرار است که مخاطب به فکر خدمات و محصولات شما می‌افتد.

بطور مثال، هر کارمندی به دفتر یادداشت و تقویم رومیزی نیاز دارد. اگر هدایای تبلیغاتی شما نیاز یک کارمند را برای یکسال تامین کند، باتوجه به استفاده روزانه مشتری بالقوه شما، برند و محصولات و خدمات‌تان برای او هر روز تکرار می‌شود و این مشتری بالقوه راحت‌تر تبدیل به مشتری بالفعل تبدیل می‌شود. اگر زمانی به محصولی که شما نیز ارائه می‌دهید نیاز پیدا کند حتماً شما در اولویت خواهید بود.

هدایای تبلیغاتی تعامل و ارتباط شما با مشتریان را توسعه و اثربخش‌تر می‌کند. هر چه هدایای تبلیغاتی کاربردی‌تر باشد مخاطب برند شما مدت بیشتری آن را استفاده و در کنار خود نگه خواهد داشت. با سفارش هدایای تبلیغاتی همسو با برند و محصولات خود، برند خود را در ذهن کاربران ماندگارتر می‌کنید.

تخفیف یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی برای جذب مشتری در جهان است.

تاثیر تخفیف بر جذب مشتری

تخفیف یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی است که برای جذب مشتریان همچنان استفاده می‌شود. مشکلی که کد تخفیف دارد این است که مشتری جدیدی خلق نمی‌کند! معمولاً تخفیف زمانی تاثیر‌گذار است که کاربر محصول و خدمات شما را قبلاً انتخاب کرده باشد یا در بین چند برند گیر افتاده باشد و با ارائه تخفیف بتوانید او را به سمت خود جذب کنید.

اما توجه داشته باشید که تخفیف مشتریان دیگر را به محصولات و خدمات شما جذب نمی‌کند! هیچ‌وقت تخفیف، شرایط اقساطی، ارسال رایگان و بازگشت وجه نمی‌تواند بصورت مستقیم در جذب مشتری جدید تاثیر‌گذار باشد. شما قبل از اینکه چنین پروموشن‌هایی را ارئه دهید نیاز دارید که محصول و خدمات خود را برای مخاطب معرفی و ارائه کرده باشید.

اگر می‌خواهید بهتر و بیشتر بفروشید، پس باید تلاش کنید که کاربران بیشتری محصولات شما را بشناسند و مزایا و کاربرد محصولات شما را درک کنند! با تخفیف نمی‌توان مشتری را سوق داد که از محصولات و خدمات ما استفاده کند، چراکه صد‌ها برند دیگر در حال تخفیف دادن هستند و مشتری توان خرید آن همه محصولات فقط به دلیل تخفیف را ندارد!

به طور مثال با یک سررسید تبلیغاتی جذاب می‌توان ۱ سال همراه یک مشتری بالقوه بود که هر روز سر رسید را به جلسه، سرکار و خانه می‌برد و جز خود‌اش، نام برند شما در معرض دید افراد دیگر نیز قرار می‌گیرد.

مقایسه تاثیر هدایای تبلیغاتی و تخفیف

تخفیف مشتری نمی‌سازد! اگر به دنبال جذب مشتری جدید هستید باید او را درگیر کنید! با مخاطب‌تان تعامل داشته باشید و از طریق ارتباط او را به سمت برند خود جذب کنید! در تبلیغات باید خلاقیت داشته باشید با هدایای تبلیغاتی خلاقانه می‌توانید مشتریان وفادار ایجاد کنید. اما تخفیف نمی‌تواند کاربران را به مشتریان دائمی تبدیل کند.

تاثیر کد تخفیف کوتاه است. شما نمی‌توانید در تمام طول سال تخفیف داشته باشید؛ چراکه در این صورت کاربر تخفیف شما را اینگونه تعبیر می‌کند که احتمالاً این تخفیفات شما صرفاً جهت جلب توجه است و کارایی خود را از دست می‌دهد! اگر می‌خواهید موثر باشید و طولانی مدت ارتباط و تعامل مشتری را با برند خود حفظ کنید، هدایای تبلیغاتی بهترین شیوه تبلیغاتی برای شما هستند.

تخفیف زمانی تاثیر‌گذار است که کاربر از قبل شما را انتخاب کرده باشد و یا برای انتخاب محصول در بین چند برند دیگر نتواند انتخاب کند! آنوقت است که تخفیف همانند یک چاشنی لذیذ کاربر را می‌تواند به سمت محصول و برند و خدمات شما جذب کند.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید