در همان چند ثانیه اول مشتریان درباره شرکت شما قضاوت خواهند کرد. بنظر غیر واقعی می رسد ولی این همان اتفاقی است که برای یک کتاب و براساس طراحی جلد آن می افتد. رعایت اصول در طراحی کارت ویزیت می تواند تاثیر مثبتی بر مشتریان شما در نگاه اول داشته باشد.

هر کس باید این نکته را در به خاطر بسپارد که طراح کارت ویزیت خوب یعنی به تصویر کشیدن حس کار و نوع تجارت مشتری. یک کارت ویزیت خوب باید به گونه ای طراحی شده باشد که بتواند بلافاصله توجه بیننده را به خود جلب کند و او را ترغیب به خرید محصول نماید.

بهترین طراح کارت ویزیت باید چگونه از پتانسیل کارت ویزیت به بهترین شکل استفاده کند؟

یک کارت ویزیت خوب نباید به عنوان آیتمی برای معرفی در نظر گرفته شود که برای برقراری ارتباط با مشتریان مورد استفاده قرار می گیرد. چاپ کارت ویزیت یکی از روش های تبلیغ و به نوعی ایستگاه اطلاعاتی در مورد ش ما و کاری که انجام میدهید است.

اگر کارت ویزیت نتوانست به مقاصد و اهداف شما در زمینه بالا بردن میزان فروش محصول و معرفی و شناساندن شما جامه عمل بپوشاند، این ثابت می کند که کارت ویزیت شما در سطح مناسبی برای تاثیرگذاری نبوده است.

اکثر افراد فکر می کنند کارت ویزیت روش موثر تبلیغات فروش است؛ این نوع تفکر در میان افرادی رایج است که به تازگی وارد عرصه تجارت شده اند. ایده کلی در مورد فلسفه کارت ویزیت این است که یک کار ویزیت به قدری از یک طراحی خوب برخوردار باشد که با قرار گرفتن روی میز نظر هر بیننده را به خود جلب کرده و حرفه ای بودن طرح آن نیز باعث شود تا این حس در بیننده ایجاد شود که با یک مجموعه کاملا حرفه ای طرف است، بنابراین سعی می کند خرید خود را از این شرکت خاص انجام دهد.

بهترین طراح کارت ویزیت کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید

بهترین طراح کارت ویزیت کدام ویژگی های کارت ویزیت را بدرستی درک کرده است ؟

کارتهای ویزیت از ابزارهای موثر و مفید هستند که تاثیر آنها اثبات شده است. داشتن یک کارت ویزیت خوب با طراحی منحصر به فرد و چشم گیر این امکان را برای مشتریان و مصرف کنندگان فراهم می کند تا خرید خود را به آسانی و با طیب خاطر انجام دهید. در اینجا چند نکته اساسی و مفید را به شما خواهیم گفت که به شما کمک می کند که یک کارت ویزیت خوب طراحی کنید:

 • از تصویری استفاده کنید که نمایانگر کار، محصول و شرکت شماست.
 • مطمئن شوید کارت ویزیت شما دارای جذابیت های لازم برای جذب و جلب توجه و ترغیب مشتری است.
 • از رنگهای متنوع استفاده کنید.
 • از عکس هایی استفاده کنید که احساسات افراد را تحریک کند، البته با توجه به این که برخی از تصاویر ممکن است برای محیط تجاری مناسب نباشد
  از کارت هایی که مواد پلاستیکی در آنها به کار رفته استفاده نکنید. از کارت های رنگی و کارت هایی استفاده کنید که دارای طرح های غیر معمول و غیر عادی است، به این طریق طرح کارت در ذهن بیننده باقی مانده و دیرتر فراموش می شود.
 • کارت خود را در سایزهای مختلف تجسم کنید. شما میتوانید کارت خود را به گونه ای طراحی کنید که فقط محصولی که قصد فروش آن را دارید به نمایش بگذارد.
 • کارت را به صورت عمودی طراحی کنید تا مطمئن شوید بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.
 • کارت ویزیت دولت و سه لت می تواند نقش یک کاتالوگ را ایفا کند.
 • کارتهای ویزیتی با طرح های مختلف طراحی کنید. با این روش افراد در کلکسیون کارت های ویزیت شان تعداد بیشتری کارت از شما خواهند داشت.
  شما باید مطمئن باشید کارت شما از روش ها و راه های لازم برای ارتباط برقرار کردن با افراد برخوردار است، مثلا نام شرکت، آدرس، شماره تماس، فاکس، آدرس وب سایت و همچنین آدرس ایمیل. فراموش نکنید بودن نام خود شما به اندازه نام شرکت در کارت ویزیت اهمیت دارد.
 • داشتن دو کارت متفاوت می تواند میزان فروش محصول شما را تا حد باور نکردنی بالا می برد.
 • مطمئن شوید کارت ویزیتی که طراحی می کنید به خوبی برند با نام تجاری ش ما را تصریح و توصیف می کند.
 • سعی کنید مشخصات کلی خلاصه و در یک خط قابل خواندن و فهمیدن باشد. از نوشتن متن های طولانی اجتناب کنید. فراموش نکنید کارت ویزیت با بروشور با تراکت تبلیغاتی فرق دارد، پس هرچه مختصرتر و کوتاهتر باشد برای مخاطب قابل لمس تر است.
 • از کارت ویزیت هایی استفاده نکنید که حاوی اطلاعات ارتباطی قدیمی، آدرس پستی و… است چون باعث می شود یک فرد غیر حرفه ای و آماتور به نظر برسید.
 • سعی کنید به جای نوشته های طولانی از نوشته ها و عبارات کوتاه و مختصر استفاده کنید. نوشته های بلند و طولانی باعث کاهش علاقه فرد به خواندن مطالب می شود.
 • پشت کارت شما باید حاوی نکات مهم وضروری در مورد نوع فعالیت و سرویس دهی شما باشد. این باعث می شود مردم شما را بهتر و زودتر به یاد آورند.
 • اگر می دانید در یک سال بیشتر از ۱۰۰۰ کارت استفاده نمی کنید مطمئن باشید در کار و تجارت خود شکست خواهید خورد. بنابراین روش خود را تغییر داده و کاری کنید که کارت ویزیت بیشترین نفع را به شما برساند.
 • بهترین روش برای اینکه ببینید آیا کارت ویزیت شما یک کارت ویزیت به یادماندنی هست یا نه این است که کارت ویزیت خود را بین تعداد زیادی کارت دیگر قرار دهید و آنها را از یک تابلو آویزان کنید، سپس به آنها نگاه کنید. اگر کارت شما در نگاه اول نظرتان را به خود جلب کرد مطمئن باشید کارت ویزیت خوبی است. اما اگر این اتفاق نیفتاد بدانید در یک قسمت از کار اشتباه کرده اید.
 • وقتی کارت ویزیت تان را به مشتریان خود میدهید از آنها نیز بخواهید کارت شان را در اختیار شما قرار دهند. با این روش می توانید با آنها در ارتباط باشید بنابراین مطمئن باشید، کار و شغل خود را در سطح وسیعی گسترش داده اید.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید