بهترین سایز صفحه نمایش برای طراحی سایت چیست .در طراحی سایت موضوعی که اهمیت ویژه ای دارد این است که طراحی برای چه رزولوشن صفحه نمایش هایی انجام شود، آیا طراحی سایت موبایل اهمیت بیشتری دارد یا دسکتاپ، همچنین با تحلیلی که در گوگل آنالایتیکس انجام دادیم مشاهده شد که در این آمار تبلت ها هم ارقام قابل توجهی را ارائه داده اند. طراحی سایت مناسب باید بصورتی باشد که پذیرای تمامی اندازه های صفحه نمایش باشد و کاربران را از دیدن سایت بهم ریخته نا امید نکند.

اما چیزی که مهم است تفاوت درصد سایز های مختلف است که کاربران بصورت روزمره وب سایت  را باز می کنند و اگر بدانید که کدام سایز صفحه نمایش ها، درصد بیشتری را از کل آمار تصرف کرده اند بر روی آن سایز مورد نظر بیشتر کار میکنید و از شرکت طراحی سایت خود می خواهید که در طراحی سایت شما در آن سایز رزولوشن که شاید اسمارت فون ها باشد اهمیت بیشتری قائل شود.

بهترین رزولوشن صفحه نمایش در طراحی سایت چیست؟

این قطعا یکی از اولین سوالاتی است که هر طراح وب  و حتی هر شخصی که به دنیای فناوری و ارتباطات علاقه مند است برایش پیش می آید.

بر اساس گزارش Worldwide Screen Resolution Stats که در نوامبر ۲۰۱۶ تا نوامبر ۲۰۱۷ تهیه شده است و بصورت نموداری منتشر شده است می توانید برای سال ۲۰۱۸ تصمیم گیری هایتان را انجام دهید که بر روی کدام صفحه های نمایش تمرکز بیشتر داشته باشید. همچنین در مورد اینکه در آینده به چه سمتی در حرکت هستیم و کدام دیوایس ها محبوب تر می شوند و کدام دستگاه ها به طرف نابودی می روند.

محبوب ترین و پر مصرف ترین صفحه نمایشی که وب سایت های معمول را باز می کند در رزولوشن استاندارد صفحه نمایش عرض ۳۵۰ پیکسل و ارتفاع ۶۵۰ بوده است. قطعا متعجب شده اید اما ناچارید که قبول کنید و این موضوع را در طراحی سایت خود در نظر داشته باشید.

گوگل نیز به سایت های موبایلی اهمیت ویژه ای می دهد و برای سئو سایت هایی که در حالت موبایل نمایش مناسبی را ارائه دهند و در طراحی سایت در نظر گرفته شده باشند امتیاز ویژه ای دارد.

البته جالب است بدانید، دومین رتبه برای صفحه نمایش، دسکتاپ می باشد و همچنین رتبه ۳ نیز در این دسته قرار دارد.

بهترین سایز صفحه نمایش برای طراحی سایت

بهترین سایز صفحه نمایش برای طراحی سایت

سایز صفحه نمایش های دسکتاپ در طراحی سایت

بیشترین آمار سایز صفحه نمایش های دسکتاپ

  ۱۳۶۶×۷۶۸ – ۲۹.۲۵%

  ۱۹۲۰×۱۰۸۰ – ۱۷.۳۴%

  ۱۴۴۰×۹۰۰ – ۷.۳۲%

  ۱۶۰۰×۹۰۰ – ۵.۷۲%

  ۱۲۸۰×۸۰۰ – ۵.۲۷%

  ۱۲۸۰×۱۰۲۴ – ۴.۵۱%

سایز استاندارد رزولوشن صفحه نمایش موبایل

محبوب ترین سایز صفحه نمایش موبایل:

  ۳۶۰×۶۴۰ – ۴۱.۱۱%

  ۳۷۵×۶۶۷ – ۹.۵۸%

  ۷۲۰×۱۲۸۰ – ۵.۱۶%

  ۳۲۰×۵۶۸ – ۴.۵۵%

  ۴۱۴×۷۳۶ – ۳.۷۹%

  ۳۲۰×۵۳۴ – ۳.۴۶%

سایز رزولوشن محبوب ترین تبلت ها

بهترین سایز صفحه نمایش تبلت:

  ۷۶۸×۱۰۲۴ – ۵۷.۹۹%

  ۱۲۸۰×۸۰۰ – ۵.۸۹%

  ۶۰۰×۱۰۲۴ – ۴.۶%

  ۶۰۱×۹۶۲ – ۳.۰۲%

  ۸۰۰×۱۲۸۰ – ۲.۹۴%

  ۱۰۲۴×۶۰۰ – ۲.۳۶%

سخن پایانی

موارد گفته شده و آمارهای ارائه شده در مورد کاربران اینترنتی می باشد که اکثرا مصرف عادی از اینترنت دارند مثل وب گردی و بازدید از سایت های عمومی و غیره، کسانی  که هر روز از هزاران سایت مختلف بازدید می کنند و از دیوایس های خود برای وب گردی استفاده می کنند. امیدوارم آمار و اطلاعات داده شده برایتان کاربردی باشد و بتوانید از آن ها استفاده مفیدی انجام دهید. در کل دانستن این مطالب خالی از لطف نیست و در بسیاری مواقع فکر و ذهنمان را درگیر می کند تا در مراحل مختلف بتوانیم تصمیمات درستی بگیریم، حتی اگر طراحی سایت انجام ندهیم و از این دید به موضوع نگاه نکنیم.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.