انتخاب بهترین رنگ‌ در طراحی سایت جهت موفقیت آنلاین شما امری حیاتی است. همانطور که محتوای سایت از نظر اهمیت در جایگاه بالایی قرار دارد، این موضوع نیز به همان اندازه با اهمیت است.

جلد کتاب نیز مهم است

درست است که می‌گوییم نباید کتاب را از روی جلدش قضاوت کرد، ولی به جز یک جلد تجملی، چه برنامه دیگری برای جلب نظر اشخاص دارید؟ وقتی نظر شخص را جلب نمودید، می‌­توانید بقیه کار را به محتوا بسپارید. در واقع رنگ‌ در طراحی سایت و کنترل محتوای آن­ها از جمله مهم­ترین کارها هستند.

برای اینکه نظر خود را راجع به شخصی بدانید، احساس خود را هنگامی که اولین نامه آن­ها را دریافت کردید، در نظر بگیرید.

– فیلسوف آرتور شوپنهاور

تنها یک بار می­‌توانید تأثیر اولیه بر سایرین داشته باشید، بنابراین بهترین رنگ‌ در طراحی سایت را در نظر بگیرید

همیشه یک گزینه خاص مدنظر شماست که دوست دارید بیننده سایت شما در آن راه قدم بگذارد. این گزینه، گامی است که بیشترین توجه شما معطوف به آن است. این گام می­تواند دکمه اشتراک (subscribe)، دنبال کردن (follow) و یا خرید باشد.

به یاد داشته باشید، این دکمه کلیدی هر ماهیتی که داشته باشد، اینکه افراد آن را کلیک کنند یا نه به احساس آن­ها وقتی که در صفحه شما هستند بستگی دارد.

در ادامه پنج رنگ محبوب از بهترین رنگ‌ در طراحی سایت که باعث القای خوش­آمدگویی، جلب مشارکت و اشتیاق می‌­شوند معرفی شده‌اند.

۱) Pinterest و انبوهی از رنگ قرمز

بدون شک رنگ قرمز پرحرارت­ترین رنگ است. اگر به طیف رنگ سایت Pinterestدقت کنید متوجه می­شوید که رنگ قرمز رنگ اصلی آن است.

رنگ قرمز که اکثر مواقع به عنوان رنگ عشق نیز یاد می­شود، رنگی بسیار قوی و پرانرژی است که می­تواند احساسات شما را نسبت به هرچیزی که در کنار این رنگ است برانگیزد.

شدت این رنگ باعث ایجاد نوعی حس ضرورت می­‌شود، به همین دلیل است که این رنگ عموماً در تخفیف‌ها و فروش­های ویژه استفاده می‌­شود.

باید توجه داشته باشد اگرچه این رنگ تند باعث هیجان و اشتیاق بینندگان سایت شما می‌­شود، استفاده زیاد از آن می‌­تواند باعث دلزدگی شود.

در طراحی سایت این رنگ را با ترکیبی از رنگ­های دیگر از قبیل سفید، طوسی، آبی روشن و یا نقره‌­ای استفاده نمایید. نمونه‌­ای از چگونگی استفاده از رنگ قرمز در ادامه آمده است.

چشم انسان با نگاه کردن به نور با طول موج بین ۶۳۰ و ۷۰۰ نانومتر رنگ قرمز را می‌­بیند. نور با طول موج بالاتر از این مقدار (مادون قرمز یا اینفرارد) و یا پایین‌­تر از این مقدار قابل مشاهده با چشم غیر مصلح نیست، اپرچه به صورت گرما حس می­‌شود.

بهترین رنگ‌ در طراحی سایت

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

۱۰ عامل مرتبط با رنگ قرمز

 1. خون
 2. جنگ
 3. آتش
 4. مردانگی
 5. احساسات
 6. اغواگری
 7. عصبانیت
 8. اجبار
 9. انرژی
 10. جسارت
۲) آمازون عاشق قدرت رنگ نارنجی است

نارنجی رنگی انرژی­‌زا و گرم است. این رنگ حس گرم و صمیمی بودن را بیش از داغ و پرحرارت بودن القا می­‌کند. این رنگ پر انرژی و دوستانه افراد را به انجام کار دعوت می‌­کند ولی حس اجبار و اضطرار در آن­ها به وجود نمی‌­آورد. بعضی مواقع رنگ نارنجی به عنوان یک رنگ تهاجمی شناخته می­‌شود. به طریقی که فرد را به انجام کاری نظیر خرید اشتراک، فروش و یا دنبال کردن فرا می­‌خواند.

اگر می­‌خواهید شخص پس از بازدید از سایت شما احساس تحرک، شادی، خلاقیت و شور و شوق کند پیشنهاد می­‌کنیم در طراحی سایت خود از رنگ نارنجی استفاده کنید.

رنگ نارنجی که به صورت FFA500 معرفی می­‌شود تنها رنگ موجود در CSS است که در کد HTML 4.0.1 تعریف نشده است.

۱۰ عامل مرتبط با رنگ نارنجی

 1. خوش بینی
 2. قصد
 3. آتش
 4. هشدار
 5. پاییز
 6. ادیان
 7. استقامت
 8. شفقت
 9. هالووین
 10. ارگانیسم
۳ )رنگ آبی فیس بوک به ما حس آرامش می­‌دهد

بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارها در طراحی سایت خود از رنگ آبی استفاده می­‌کنند. این رنگ باعث می‌­شود تا ذهن ما به سمت چیزی مطمئن، امن، قابل اعتماد و پرتجربه سوق پیدا کند. بنابراین اصلا تعجب ندارد کسب‌وکارهایی که به حس مشتریان درباره خودشان در طولانی مدت اهمیت می‌­دهند از رنگ آبی استفاده کنند.

رنگ آبی حسی کاملاً متضاد با رنگ قرمز ایجاد می­‌کند. آبی در ما حس آرامش ایجاد می‌­کند و نیازی نیست نگران باشید که از این رنگ بیش از حد استفاده کرده­‌اید. می­‌توانید با خیال راحت رنگ آبی را بر سایت خود بپاشید.

با استناد بر یک نظرسنجی که در آلمان صورت گرفت و در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، ۴۶% از پاسخگویان مرد و ۴۴% از پاسخگویان زن، رنگ آبی را به عنوان رنگ مورد علاقه خود انتخاب کردند.

بهترین رنگ‌ها در طراحی سایت

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

۱۰ عامل مرتبط با رنگ آبی

 1. بی ریایی
 2. دوستی
 3. سحر و جادو
 4. پسران
 5. یخ
 6. سلطنت
 7. زمستان
 8. پلیس
 9. آسمان
 10. آب
۴) یاهو رنگ بنفش را بر لوگوی خود پاشیده است

در توصیف رنگ بنفش معمولاً کلماتی از قبیل تخیل، خلاقیت، شرافت، اصالت و فراوانی استفاده می‌­شود. طیف رنگ‌­های بنفش جیغ بیشتر مربوط به بهار و مسائل عاشقانه است، در حالی بنفش تیره در ارتباط با لوکس‌­گرایی و ثروت است.

رنگ بنفش در بسیاری از محصولات زیبایی، فشن و لباس به ­کار گرفته می‌­شود، زیرا این رنگ بیش از هر رنگ دیگری ایجاد آرامش می­‌نماید. همچنین این رنگ بیشتر به عنوان یک رنگ زنانه شناخته می­‌شود تا رنگی مردانه. از آنجایی که این رنگ در طبیعت نادر است، افراد با نگاه به هر شیء بنفش احساس مصنوعی بودن دارند.

همانند قرمز، افراد رنگ بنفش را رنگی قوی و غالب می­‌دانند که به همین دلیل این رنگ به ایشان حس زور و اجبار برای انجام کاری القا می‌­شود. بهتر است رنگ بنفش با رنگ­‌های دیگری مانند مشکی و یا سفید ترکیب شود.

۱۰ عامل مرتبط با رنگ بنفش

 1. ثروت
 2. سلطنت
 3. نجابت
 4. کمال
 5. عاشقانه بودن
 6. مصنوعی بودن
 7. عجیب و غریب
 8. معنویت
 9. لوکس­گرایی
 10. زنانگی
۵ )استفاده هوشمندانه رنگ‌  در طراحی سایت ۱WD از استایل منوکروم (تک رنگ)

عموماً رنگ­‌های منوکروم مانند سفید، مشکی، طوسی تیره و طوسی روشن به عنوان رنگ پس زمینه و به همراه رنگی روشن‌­تر و قوی‌­تر به عنوان رنگ اصلی استفاده می‌­شوند.

با دقت به سایت ۱WD متوجه می‌­شویم مقداری رنگ نارنجی به عنوان رنگ اصلی و غالب به ­کار رفته. البته دقت شده که ترکیب رنگی خوبی با طوسی کم‌رنگ و پررنگ و همچنین سفید موجود داشته باشد. رنگ پس زمینه وبسایت نیز مشکی است.

مشکی نمایش دهنده مدرن و رمز آلود بودن، ظرافت و قدرت است. رنگ طوسی رنگی خنثی است و مانند سایه­‌ها و حس آرامش و نامرئی بودن را القا می‌کند.

اگرچه طوسی بعضی مواقع کثیف بودن را القا می‌­کند، در عوض رنگ سفید حسی کاملاً مخالف این موضوع را ایجاد می‌­کند. سفید نشان دهنده پذیرا بودن، پاکیزگی، سادگی و مینیمالیسم است.

در عکاسی دیجیتالی، منوکروم حالتی است که در آن تنها سایه­‌های مشکی توسط سنسور گرفته می‌­شود و یا اینکه عکس رنگی پردازش می‌­شود تا تنها روشنایی ایجاد شده از ترکیب چند کانال دریافت شود.

۱۰ عامل مرتبط با رنگ ­‌های منوکروم

 1. قدرت
 2. ظرافت
 3. فضا
 4. نرمی
 5. بهشت
 6. صلح
 7. بی­گناهی
 8. بدبینی
 9. افسردگی
 10. خستگی

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.