حضور قوی در فضای دیجیتال باعث می‌شود مشتریانتان احساس کنند شخصا با یک شرکت یا محصول درگیر شده‌اند. برندسازی خوب، روابط با کاربران را تقویت می‌کند و این امکان را می‌دهد تا مستقیما و از طریق شبکه‌های اجتماعی و اینترنت با مصرف‌کنندگان در ارتباط باشید. در ادامه مزایای دیجیتال برندینگ را بررسی می‌کنیم.

می‌توانید مخاطبان خود را هدف قرار دهید

خیلی از مشتریان شما برای اولین بار از طریق اینترنت و حضور آنلاین شما با برندتان آشنا می‌شوند. برقراری ارتباط از همین طریق انجام می‌شود و برندسازی دیجیتال به شما این امکان را می‌دهد تا از طریق شبکه‌های اجتماعی یا وبسایت، گروه‌های مختلف مشتریان را هدف قرار دهید. کانال‌هایی مانند اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و خیلی از شبکه‌های دیگر پر از افرادی هستند که می‌توانند مخاطب یا مشتری شما محسوب شوند.

وقتی برند شما شناخته می‌شود، هشتگ‌های اختصاصی برندتان مورد استفاده قرار می‌گیرند، فالوورهای بیشتری جذب می‌کنید، تعامل بیشتری دریافت می‌کنید و الگوریتم شبکه‌های اجتماعی، باز هم شما را به افراد بیشتری نشان می‌دهند و به این صورت بیشتر و بیشتر شناخته می‌شوید.

مثلا اگر یک جستجوی کوچک در اینستاگرام انجام دهید، می‌بینید که هشتگ برندهای بزرگ تعداد پست خیلی بیشتری نسبت به برندهای ناشناخته‌تر دارند. دقیقا به خاطر برندسازی دیجیتال که این کمپانی‌ها انجام داده‌اند.

پس هدف این است که بدانید مشتریان شما کجا و در چه کانالی هستند و آن‌ها را هدف قرار دهید. مثلا اکثر مشتریان ایرانی روزانه معمولا دقیقه‌ها و ساعت‌ها در اینستاگرام چرخ می‌زنند، پس بهترین جا برای تبلیغات اینترنتی، بازاریابی در اینستاگرام است.

برندسازی دیجیتال چه مزایایی دارد

برندسازی دیجیتال چه مزایایی دارد

ارتباط موثر با مشتریان

دیجیتال برندینگ موفق باعث می‌شود مشتریان شما احساس کنند که در حال صحبت مستقیم و بدون واسطه با شما هستند. یکی از دلایل اصلی آن هم حضور شما در همان شبکه‌ها و کانال‌هایی است که فامیل و دوست آن‌ها هم حضور دارند. برای همین دلیل باید سعی کنید ارتباط خود را با مخاطبین و مشتریان صمیمی و نزدیک نگه دارید. به این صورت مشتریانی را که تنها یک بار از شما خرید کرده‌اند، به فالوورها و خریداران وفادار تبدیل می‌کنید.

به طور کلی برندسازی دیجیتال ارتباط بین شرکت و مشتریان را راحت‌تر می‌کند. و خیلی ساده که امکان یافتن اطلاعات شما در سایتتان را خواهند داشت یا خدمات را سریع‌تر دریافت خواهند کرد. به هر حال واقعیت این است که اگر مخاطب شما نتواند شما را در اینترنت پیدا کند، عملا جایی در ذهن او نخواهید داشت! به همین سادگی و البته تلخی!!

 سریع عمل کنید و تاثیر وایرال شدن را دست کم نگیرید

یک مزیت دیگر برای برندهایی که در فضای اینترنت و دنیای دیجیتال حضور پیدا می‌کنند وجود دارد و آن هم پتانسیل “وایرال شدن” است. در این صورت است که به مخاطبان انبوه میلیونی در زمان کوتاه و بدون صرف هزینه بالا خواهید رسید.

حتی برخی از برندها از روش‌های منفی استفاده می‌کنند. مثلا ابتدا یک ویدئوی حاشیه‌دار در مورد برند خود منتشر می‌کنند و پس از اینکه نام خود را حسابی بر سر زبان‌ها انداختند، شروع به نفی آن کرده و از طریق اصلاح ذهن مردم، برند خود را بیشتر از قبل معروف و محبوب می‌کنند.

مثلا می‌گویند این کار توسط رقبا انجام شده بود و واقعیت برند ما چیز دیگری است. این موضوع می‌تواند در مورد کیفیت محصولات برند، قیمت آن یا هر چیز دیگری رخ دهد.

به هر حال روش‌های مختلفی برای وایرال شدن در فضای مجازی وجود دارد که روش‌های منفی تنها یکی از آن‌ها است. روش‌های بهتری مثل:

  • ساختن انیمیشن‌های طنز یا حاوی مضامین اجتماعی روز جامعه
  • سفارش دادن تبلیغات به اینفلوئنسرها
  • استفاده از چند کانال اجتماعی مختلف به طور همزمان
  • کمک گرفتن از افراد خلاق و به کار گیری ایده‌های نو
  • و …

هم وجود دارد. بهتر است حضور در این فضا با روش‌های سالم و مثبت انجام شود تا تاثیر بیشتری داشته باشد و وجهه حرفه‌ای برند شما هم حفظ شود.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.