تبلیغات ، مبحثی به ظاهر ساده ولی با گستردگی بیشتر هر روز بارها بارها به گوش مان می خورد در واقع چه در فضای مجازی چه در زندگی واقعی ، تبلیغات برای شروع هر کسب و کاری یکی از آیتم های اساسی می باشد همچنین با گسترش فضای مجازی در روزمرگی هایمان ، جایگاه تبلیغات بیشتر پر رنگ شده است.

چه چیز هایی در تبلیغات به صورت مستقیم تاثیر گذارند ؟

۱.طراحی خیره کننده

۲.محل وموقعیت 

۳.زمان تبلیغات

۴.سئو و بهینه بودن محتوای تبلیغات

طراحی و دیزاین

. اندازه طراحی

طراحی برای تبلیغات فضای مجازی بهتر است مربع باشد زیرا همه اپلیکیشن های مجازی با این ابعاد ۱:۱ سازگاری دارد همچنین تصویر شاخص ( تصاویر کوچک ) همه اپلیکیشن ها مربع هستند .

برای طراحی به صورت محیطی بهتر است محلی که قرار است تبلیغات اجرا بشه بررسی شود حال به چه چیزی تمرکز کنیم !

. شلوغی و رفت و آمد محل انتخاب شده

اگر محل تبلیغات شلوغ و پرفت وآمد هست باید اندازه طراحی را بزرگتر در نظر بگیریم تا ارتباط چشمی در کمترین زمان ممکن صورت بگیرد . و در زاویه های کمتر ( نگاه ) هم قابل دیدن باشد.

برای تبلیغات محیطی اندازه یک به یک مناسب نیست بهتر است نسبت ۹ به ۱۶ و برعکس باشه در واقع کادر مستعطیلی مناسب می باشد .

بالا بردن بازدهی تبلیغات با دیزاین خوب

بالا بردن بازدهی تبلیغات با دیزاین خوب

. فضای طراحی

برای تبلیغات مجازی ، طراح می تواند فضای طراحی را بیشتر درگیر کند چون کاربر می تواند بیشتر برای دیدن تبلیغات وقت بگذارد اما در تبلیغات محیطی باید فضا را بهینه استفاده کند چون  زمان خیلی مهم است و باید مطالب زودتر انتقال یابد . پس در تبلیغات مجازی دستمان بازتر است.

. انتقال سریع مطلب مهم از طریق عناصر بصری

اینجا منظورمان برقراری ارتباط از طریق زبان بصری است باید مطلب مهم ( هدف ) را از طریق عناصر های بصری به مخاطبان انتقال بدهیم یا به انتقال آن از طریق عناصر بصری کمک کنیم به عنوان مثال برای ایجاد فضای امنیت به مخاطب می توانیم از المان های آیکونیک چتر ، قفل و زنجیر به همراه تصاویر اصلی استفاده کنیم .

. ترکیب رنگی

بهتر است برای هر برند و کسب و کار یک تم رنگی ( پالت رنگی ) انتخاب کنیم و کار طراحی مان را بر اساس ان پالت و تم رنگی اجرا کنیم زیرا رنگ ، یک عنصر بصری قوی می باشد که قطعا در فضاسازی بسیار کمک میکند .

. ساده و خوانا

در حال حاضر ، سمت و سوی دیزاین و طراحی به سمت سادگی می رود البته طراحی با کمترین المان شاید به ظاهر ساده باشد ولی طراحی آن سخت است چون مهار انرژی های موجود در عناصر بصری در فضای ساده مقداری سخت است . قطعا باید تیتر و موضوع اصلی را با کمترین تزئین بصری به نمایش بگذاریم تا سریع خوانده بشود .

تا اینجا سعی کردیم برخی اصول اصلی طراحی خوب را ارائه بدیم ولی قطعا طراحی خوب نیازمند تجربه های قوی و پشتکار های متمادی دارد که متخصص خودش را دارد و همه دوست دارند کار را به یک تیم حرفه ایی محول کنند البته خیلی از سایت ها هستند که اینکار را انجام می دهند ولی پشتیبانی ، قیمت مناسب و توجه به سلیقه کارفرما از الویت های یک کافرما است .برای این منظور ما میخواهیم تیم طراحی سایت برندتیک را برای شما عزیزان معرفی کنیم که در زمینه طراحی و دیزاین کار میکند و قطعا رضایت شما را جلب خواهد کرد.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.