اصول باز طراحی سایت : برخی از وب سایت ها پس از مدتی ترجیح می دهند تا در طراحی سایت خود جدید نظر کنند. این تجدید نظر به دلایل مختلفی مربوط می شود و بازطراحی وب سایت اصول مختلفی دارد. تا انتهای این مقاله از سایت برندتیک همراه ما باشید تا از دلایل بازطراحی سایت ها و اصول باز طراحی به شما بگوییم.

اگر سایت خود را مثل یک کافه در نظر بگیرید، ریدیزاین مثل تغییر دکوراسیون است. با این تعریف تفاوت باز طراحی و انتقال سایت معلوم می‌شود. وقتی صحبت از تغییر دکوراسیون باشد، محل کافه را تغییر نمی‌دهیم بلکه با استفاده از بعضی ابزارها و وسایل، به محیط فعلی جلوه‌ای متفاوت می‌دهیم.

در مورد سایت هم همین اتفاق می‌افتد. یعنی آدرس و دامین تغییری نمی‌کند و سایت را به کلی منتقل نمی‌کنیم. بلکه ظاهر و سر و شکل آن را تغییر می‌دهیم و بعضی از عملکردهایش را بهبود می‌بخشیم.

باز طراحی یا ریدیزاین سایت (ReDesign Website)

باز طراحی سایت در واقع تکنیکی است که می تواند برای وب سایت هایی که نتوانسته اند برای کسب و کار خود مشتری ایجاد کنند، بسیار کارامد باشد.

در واقع ریدیزاین سایت اصولی، می تواند بیزینس شما رو متحول کند و میزان درآمد و سود شما را افزایش دهد.

بگذارید با یک مثال از اهمیت باز طراحی سایت بیش تر به شما بگیم.به عنوان مثال شما فروشگاه های زیادی را در محل زندگی خود دیده اید.اگر این فروشگاه احساس کنند که نتوانسته اند نظر مشتری ها را به سمت خود جلب کنند.تصمیم می گیرند تا با عوض کردن دکور فروشگاه یا تغییر در کالا هایی که عرضه می کنند.باردیگر مشتری ها را به سمت خود بکشانند. در واقع این یک تکنیک بیزینسی است که با کمک آن می توان نظر مشتری ها را نسبت به کسب و کار خود عوض کنیم و ظاهری زیبا تر از کسب و کارمان به مشتری نمایش دهیم.دقیقا در فضای مجازی و وب سایت ها هم به همین صورت است. در واقع ممکن است یک وب سایت مدت زیادی مشغول به فعالیت باشد. اما به دلایل مختلف نتواند مشتری ها را به سمت خود بکشاند. در اینگونه موارد، صاحب وب سایت یا باید تصمیم بگیرد که وب سایت خود را جمع کند. یا اینکه وب سایت خود را دوباره ریدیزاین کند. شاید ریدیزاین سایت ایده بهتری نسبت به تعطیل کردن کسب و کار شما باشد.

در سال های اخیر بسیاری از صاحبان وب سایت های ناموفق تصمیم به ریدیزاین سایت خود کرده اند. سایت شما، ویترین کسب و کارتان در اینترنت است

چه زمانی به طراحی مجدد سایت نیاز دارید؟

همان طور که گفتم، گاهی اوقات ریدیزاین وب سایت می‌تواند برای پیشرفت کسب‌وکارها بسیار مفید باشد. لازم است بدانید این کار را دقیقا به چه دلیلی انجام می‌دهید و توقع دارید چه نتیجه‌ای به دست آورید.

ریدیزاین سایت و برندسازی

مسئله برندسازی به مرور جای خود را در کسب‌وکارهای ایرانی باز می‌کند. فرایندی که قبلا ناآگاهانه انجام می‌شد، این روزها به متخصصان برندینگ سپرده می‌شود. با این حال، هنوز تا جا افتادن این موضوع راه زیادی در پیش داریم. به همین دلیل می‌بینیم که بسیاری از کسب‌وکارها، وب سایت خود را می‌سازند و فعالیت‌شان را شروع می‌کنند و بعد از مدتی تازه به یاد برندسازی می‌افتند!

اگر از روز اول هویت و شخصیت برند را تعیین نکنید، در ادامه راه مجبور به تغییر دادن بعضی از فرایندها خواهید شد. ریدیزاین وبسایت یکی از همین تغییرها است.

البته این هم ممکن است که بعضی از کسب‌وکارها پس از مدتی تصمیم بگیرند یک برندسازی مجدد یا ری برند انجام دهند.

در هر صورت، وب سایت به عنوان ویترین دیجیتال تجارت، باید به خوبی نشانگر هویت برند شما باشد. لوگو، رنگ‌آمیزی، قالب، کپی رایتینگ و … همه صدای برند را به گوش مخاطبان می‌رسانند. اگر طراحی آن‌ها مناسب نباشد، پیام شما منتقل نمی‌شود و تصویر و حس مورد نظرتان در ذهن مخاطب ثبت نمی‌شود.

در چنین شرایطی، استفاده از خدمات باز طراحی سایت بخش مهمی از فرایند برندسازی است.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.