سئو شامل مجموعه‌ای از تکنیک‌ها و راهکارها است که می‌توانند یک وب سایت را به رتبه‌های برتر در صفحه نتایج موتورهای جست‌وجو برسانند. در ادامه این مقاله از سایت برندتیک قصد داریم به بررسی مفهوم بازاریابی سئو بپردازیم.

بازاریابی سئو چیست؟

اگر سئو را یک فروشنده متخصص فرض کنیم بازاریابی سئو ( SEO Marketing ) یعنی پیدا کردن جایی برای کار کردن این فروشنده متخصص، برای مثال شما برای سئو کردن وب سایت کسب و کارتون نمیتوانید در هر دکانی تبلیغ کنید” تبلیغ فروش بلبرینگ ماشین رو که توی قصابی نمیزنن!”

وظیفه یک بازاریاب سئو چیه؟

بازاریاب شخصی است که در صنعت کسب وکارهای مختلف فعالیت دارد برای اینکه آن صنعت، حرفه یا محصول را به درستی و با اطلاعات کامل در اختیار افراد دیگر قرار دهد. پس می توان گفت افرادی که کار سئو انجام می دهند یک بازاریاب درون خود دارند که با دانش و اطلاعاتی که دارند به شما کمک می کنند تا وب سایت خود را به گونه ای طراحی و مدیریت کنید تا بتواند در بهترین جایگاه در نتایج گوگل مشاهده شوید.

بازاریابی سئو چیست ؟

بازار هدف فروش چیست؟ و چند نوع دارد؟

بازار هدف یا تارگت مارکت، مجموعه‌ای از افراد هستند که یک کسب‌وکار می‌خواهد محصولات یا خدمات خود را به آن‌ها بفروشد. این افراد یک سری نیازها و علایق مشترک دارند که آن کسب‌وکار می‌تواند به راحتی به آن‌ها را جواب دهد. مثلاً کسی که می‌خواهد یک فروشگاه آنلاین لوازم آرایشی بزند، بازار هدفش خانم‌ها هستند. کسی که می‌خواهد دوربین عکاسی بفروشد، به سراغ عکاسان می‌رود. کسی هم که تصمیم دارد در دوران کرونا، ماسک تولید کند، می‌تواند تمام افراد جامعه را هدف قرار دهد.

دو نوع بازار هدف وجود دارد:
بازار هدف مستقیم : یعنی شما محصولت رو مستقیم میبری جایی که فروش میره، مثل فروش میوه در بازار میوه و تره و بار، مثل مغازه فروش طلا در بازار زرگرها.

بازار هدف غیر مستقیم : یعنی محصول رو جایی به فروش برسونید که میدانی مخاطبت ممکنه با دیدن اون تحریک به خریدش میشه، مثالا فروش انوع کرم و لوازم بهداشتی داخل ارایشگاه زنانه هستش.

آیا بازاریابی سئو همان بازاریابی محتوا است؟

سئو شامل یافتن و یا ایجاد تقاضا است و محتوا این تقاضا را پاسخ می‌دهد. بنابراین بدون تولید محتوا، سئو هیچ معنایی نخواهد داشت و بدیهیست که بازدهی نداشته باشد. با استفاده از سئو است که بهترین و محبوب‌ترین کلمات کلیدی، معرفی شده و محتوا این کلمات کلیدی را به کار می‌گیرد.