امروزه با وجود اینترنت و تغییرات فراوانی که در زندگی مردم جهان ایجاد شده، شیوه ی خرید کردن مردم و یافتن کالاها و خدمات مورد نیاز آن ها نیز تغییر کرده است. در گذشته کسب و کارها به دنبال مشتری بودند. اما اینباند مارکتینگ روشی است که به کمک آن مشتری به دنبال کسب و کارها می گردند.

اینباند (Inbound) در لغت به معنای درون سوی، ورودی است. اینباند مارکتینگ به معنای بازاریابی درونگراست. مشتریان و مخاطبان کسب و کارهای مختلف، تنها افرادی نیستند که باید محصولات یا خدمات به آن ها فروخته شود. بلکه انسان هایی هستند که مشکلات و نیازهای مختلف دارند. اینباند مارکتینگ روشی است که با ایجاد روابط معنادار و پایدار، با مصرف کنندگان و مشتریان، پاسخگوی نیازها و مسائل آن هاست. این روش بازاریابی برای ایجاد راه حل، فرصت و پشتیبانی از مشتریان است.

فلسفه ی اینباند مارکتیگ این است که تنها تشویق کردن مردم برای استفاده کردن از خدمات یا خرید کردن، کافی نیست. بلکه باید به آن ها کمک کرد. اینباند مارکتینگ، در مورد ارزش گذاری و توانمند سازی افراد برای رسیدن به اهدافشان در هر مرحله از سفر با شما است. زیرا هرگاه مشتریان شما موفق می شوند، در حقیقت شما موفق می شوید.

اینباند مارکتینگ چیست و چه مزیتهایی دارد

اینباند مارکتینگ چیست و چه مزیتهایی دارد

اینباند مارکتینگ و مزیت های آن

بازاریابی درونگرا، مشتری محور است. که با تولید محتویات مناسب و ارزشمند، مشتریان مناسب را می یابد. زیرا دقیقا افرادی به سمت کسب‌ وکارتان می آیند، که به محصولاتتان علاقمند هستند. در این نوع بازاریابی تمام اطلاعاتی را که مصرف کننده برای یک انتخاب مناسب نیاز دارد، در اختیارش قرار می گیرد. سپس با برقراری ارتباط و ایجاد لذت، مخاطبان را به مشتری تبدیل می کند. در این بازاریابی، مشتری بر اساس نیاز خود، خرید می کند. هزینه بازاریابی درونگرا، نسبت به بازاریابی سنتی، کمتر است. زیرا در اینباند مارکتینگ، با تکیه بر خلاقیت، استمرار و انتشار محتوای ارزشمند، جذب مشتری اورگانیک‌ است و با صرف هزینه کمتری صورت می‌گیرد. بازاریابی درونگرا، پایدار است. این نوع بازاریابی تاریخ انقضا ندارد.

گردونه (Flyweel) اینباندمارکتینگ

گردونه، یک مدل تجاری است که توسط HubSpot اتخاذ شده است. تا حرکتی که کسب و کارها می توانند با اولویت بندی و ارائه تجربه ی استثنایی، مشتری بدست آورد، را نشان دهد. گردونه شامل سه بخش است:

جذب (attract)

جذب افراد مناسب، با تولید و پخش محتوای ارزشمند و مکالمه، با افرادی که می خواهند با شما در تعامل باشند. این محتواها باید «ارزشی» را به مخاطب ارائه دهند. تا شما را به عنوان یک مشاور قابل اعتماد بشناسند. مرحله جذب، را می‌توان مرحله دسترسی به مخاطب نیز تعریف کرد.

تعامل (engage)

این مرحله، زمانی است که باید با مخاطبین خود، ارتباط عمیق و پایدار برقرار کنید. با ارائه دیدگاه ها و راه حل هایی که با مشکلات، خواسته ها و اهداف آنها مطابقت دارد. اینگونه احتمال اینکه مخاطبین شما به مشتریان شما تبدیل شوند، بیشتر می شود.

لذت (delight)

این مرحله، شامل ارائه کمک و پشتیبانی برای توانمند سازی مشتریان است. تا از خرید خود احساس رضایت و خرسندی کنند. مرحله لذت، تضمین می‌کند که مشتریان تا مدتی طولانی پس از خرید از شما، شاد و راضی باقی خواهند ماند.

وقتی مشتریان، از خرید خود احساس رضایت داشته باشند؛ واین تجربه ی رضایت و موفقیت خود را با دیگران به اشتراک بگذارند، اینگونه چشم انداز جدیدی، برای کسب و کار شما ایجاد می شود. و یک حلقه ی پایدار و پیش رونده برای سازمان شما پدید می آید.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.