تبلیغات بنری، یکی از روش‌های مهم تبلیغاتی با توانایی بسیار در جذب مخاطب هدف و افزایش فروش است. کسب و کارها می‌توانند از این روش، برای افزایش آگاهی از برند استفاده کنند و به نتایج عالی دست پیدا کنند. در این مقاله، خلاصه‌ای از انواع بنر تبلیغاتی و همچنین برخی از حقایق و آمارهایی که به شما کمک می‌کند بهترین گزینه موجود را برای کمپین‌های تبلیغاتی خود انتخاب کنید، را عنوان خواهیم کرد.

انواع بنر تبلیغاتی

بنرها انواع مختلفی دارند و به همین دلیل، این امکان را برای صاحبان کسب و کارها و همچنین بازاریابان فراهم می‌کنند که تبلیغات خود را به طرق مختلف و با استفاده از بنرهای مختلف اجرا کنند. آنچه شما برای ارائه پیام خود در تبلیغات بنری استفاده می‌کنید، متفاوت است و این انتخاب می‌تواند فرد به فرد و هدف و هدف متفاوت باشد.

معیارها و بودجه شما تا حد زیادی، بر روی تصمیم گیری شما در انتخاب بهترین نوع بنر برای رسیدن به بهترین نتیجه در مورد مخاطبان هدف و همچنین دلخواه شما از تبلیغات، تاثیر خواهند داشت.

تصاویر و ویدیوها نقش مهمی در، مورد قبول واقع شدن بنرهای تبلیغاتی شما دارند. مردم جهان عمدتاً “مردمی بصری” هستند و تقریباً فقط با تصاویر می‌توان آنها را متقاعد کرد. عوامل مهم بصری که بر روی تصمیم گیری شما در انتخاب نوع بنر تاثیر می‌گذارند، عبارت‌اند از:

   تک تصویری – می‌توان با استفاده از تک تصویر، بنرهای گیف و یا متحرک ساخت. از آن در ساخت بنر استاتیک (که در آن از انیمیشن استفاده نشده و کاربر آن را به صورت ثابت مشاهده می‌کند) استفاده کرد.

   بنرهای ترکیبی و متحرک – این نوع بنرها، ترکیبی از عناصر مختلف طراحی بنر (مانند گرافیک و کد HTML) هستند که دارای جلوه‌های بصری جذاب‌تر برای جذب مخاطب نیز هستند. کد HTML تعبیه شده در بنرهای تبلیغاتی، برای ایجاد عنصری در بنر برای تعامل بیشتر با مخاطب به کار می‌رود.

بنرهای HTML

بعد از به پایان رسیدن دوران بنر فلش، هنگامی که Google Display Network اعلام کرد که استفاده از بنر فلش را متوقف کرده‌اند، تبلیغات بنری HTML به یک اصل در تبلیغات بنری تبدیل شد. امروزه، نسخه پنجم HTML، یعنی HTML5 محبوب‌ترین قالب تبلیغاتی در قضای آنلاین به شمار می‌آید. بنر HTML5 از CSS و جاوا اسکریپت استفاده می‌کند و به طراح امکان طراحی انیمشین‌های زیبا و خیره کننده را می‌دهد.

تنها مشکلی که در مورد بنر HTML5 در ایران وجود دارد این است که، این نوع بنر در وب‌سایت‌های منتشر کننده تبلیغات بنری در ایران پشتیبانی نمی‌شود و به همین دلیل این نوع بنر تنها برای تبلیغات گوگل در ایران کارایی دارد.

بنرهای گیف یا متحرک

اگر بخواهیم بنرهای گیف یا متحرک را به زبان ساده توضیح دهیم باید بگوییم که، ترکیبی از تصاویر هستند که برای ایجاد انیمیشن در کنار هم قرار می‌گیرند. بنرهای گیف از کل ۲۵۶ رنگ وب پشتیبانی می‌کنند. برای اینکه بیشترین تاثیرگذاری را از طراحی بنر گیف خود بگیرید، باید همیشه در طراحی خود از این پالت ۲۵۶ رنگی استفاده کنید.

اگر این کار را انجام دهید، مطمئن خواهید بود که تبلیغات شما در هر مانیتور و دستگاهی در بهترین حالت رنگی نمایش داده می‌شود. برای اینکه بهترین نتیجه را از بنر گیف بگیرید، توصیه می‌شود که قبل از استفاده از تصاویر در طراحی آنها را در مانیتورهایی با وضوح تصویر پایین مشاهده کنید، سپس آنها را در بنر خود قرار دهید. این امر به این دلیل است که عکس‌ها حاوی طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها هستند و به همین دلیل ممکن است در پالت ۲۵۶ رنگی، آن رنگ‌ها به چشم نیایند.

بنرهای ثابت یا استاتیک

بنر ثابت یا استاتیک شامل یک تصویر می‌شود که ممکن است حاوی عناصر گرافیکی و متن باشد. فرمت فایل بیشتر بنرهای استاتیک .jpg است، اما می‌توانید آنها را در قالب .png نیز پیدا کنید. بنرهای ثابت برخلاف بنرهای گیف ثابت هستند و پویایی ندارند.

انواع کمپین‌های تبلیغات بنری

تبلیغات بنری برندینگ

هدف اصلی از این نوع کمپین تبلیغاتی، آشنایی عموم مردم با نام و خدمات یک کسب و کار است. تبلیغات در این نوع کمپین به هر شکل، فرمت و یا حالت از جمله در رسانه‌های آنلاین بسیار مفید است. در این نوع تبلیغات نام کسب و کار باید تا ابد در ذهن مخاطب بماند.

در کمپین‌های تبلیغاتی با هدف برندینگ، ضروری نیست که کاربر بلافاصله روی بنر تبلیغاتی کلیک کند؛ زیرا در این نوع تبلیغات نتایج کوتاه مدت خیلی مد نظر نیست و اهداف در این کمپین‌ها برای بلند مدت هستند. هدف در این نوع کمپین‌هااین است که کسب و کار مطمئن شود که نام برند، وب‌سایت، محصولات و خدمات آنها آنقدر برای کاربر جا بیفتد که به خودی خود مخاطبان هدف به سمت بازدید از وب‌سایت و “بازگشت دوباره جذب شوند.

کمپین با هدف کلیک بر روی بنر

با اجرای کمپین‌هایی با هدف کلیک بر روی بنرها، این امکان فراهم می‌شود تا ارتباط مستقیمی با مخاطب هدف خود در مستقیم‌ترین حالت ممکن برقرار کند.

دکمه کال تو اکشن ابزاری مفید در جهت هدایت مخاطب هدفمند به وب سایت شما است. استفاده از شوخ طبعی و ارائه نکته‌ای خاص به مخاطب، میزان کلیک را بسیار زیاد می‌کند. کمپین‌هایی با هدف کلیک، می‌توانند فرآیند برقراری ارتباط را با مخاطب هدف و جلب توجه و ایجاد واکنش را بیشتر کنند. در عین حال داشتن پیام واضح، در بنرها می‌تواند فرآیند برقراری ارتباط را سریع‌تر کند.

برخی طراحان بنر در طراحی بنرهایی با هدف کلیک، از ترفندهایی استفاده می‌کنند که مخاطب بدون وجود دکمه یا چیز دیگری روی بنر کلیک کند.

برای کلیه نیازهای تبلیغاتی در زمینه بازاریابی آنلاین و تبلیغات بنری خود، با سایت برندتیک تماس بگیرید تا بتوانید از تجربه آنها در کمپین‌ها خود استفاده کنید و بهترین بنر را از انواع بنر تبلیغاتی برای موفقیت و رسیدن به اهداف بازاریابی خود، سفارش دهید.

نتیجه گیری

باید قبل از در نظر گرفتن اینکه کدام نوع بنر برای تبلیغات بنری شما مناسب است، سوالاتی از خود بپرسید. این سوالات می‌تواند این باشد: آیا قصد رساندن پیامی واضح به مخاطب خود دارید و یا دوست دارید یک داستان یا یک هویت برای برند خود درست کنید یا خیر.

بسیار مهم است که، مشخص کنید قصد دارید از انواع بنر به کجا برسید. محتوای تبلیغ باید به صورت ایده آل منعکس کننده کلیت و پیام اصلی شما به مخاطب هدف باشد. این موضوع در درازمدت می‌تواند به خودی خود، باعث شکست و یا موفقیت تبلیغات بنری کسب و کار شما شود.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.