رنگ برند چیست؟ درباره رنگ برند چه می دانید؟ انتخاب رنگ برند از اهمیت ویژه ای برخوردار است این موضوع بسیار مهم بوده و بر درک مشتریان تاثیر زیادی خواهد داشت.

در ارتباط با اهمیت تاثیر رنگ برند باید به این مسئله اشاره کنیم که اگر این امر درست و به جا استفاده شود تاثیر زیادی در دیدگاه مشتریان دارد و باعث می شود که آن ها وادار به خرید از شما بشوند. در انتخاب رنگ برای برندتان باید به چند نکته ی کلیدی توجه کنید ابتدا رنگی را متناسب با فعالیت خود انتخاب کنید تا مخاطب در نگاه اول متوجه شود که حوزه ی فعالیت شما در چه زمینه ای است به عنوان مثال در سرگرمی یا انرژی فعالیت کنید.

رنگ قرمز نشانگر احساس هیجان اشتیاق انرژی و عشق

رنگ قرمز نشانگر احساسات، هیجان و انرژیه همیشه این رنگ باعث افزایش ضربان قلب می‌شه و سرعت تنفس را بالا می‌بره این رنگ باعث ایجاد عطف توی وب‌سایت شما می‌شه اگر می‌خواهید تو قسمتی از سایت تون جلب توجه کنید حتماً از این رنگ استفاده کنید.

معمولاً اتومبیل‌های قرمز جذاب‌ترن، لباس‌های قرمز برای انسان‌ها جذاب هستند شما هم میتونید از این جذابیت برای نمایش کسب و کار خودتون استفاده کنید، البته توجه کنید که این رنگ نباید بیش از حد استفاده شه به این دلیل که ممکن تأثیرات منفی داشته باشه به این علت که برای همه انسان‌ها یادآور خطر و جنگ هم هستش توی یک سری از مناطق جغرافیایی هم تأثیرات منفی داره، حواس تون باش اگر کشور هدفتون کشوری مثل روسیه هستش و اینو باید بدونید که مردم روسیه از رنگ قرمز شدیداً بیزار هستند چراکه اون‌ها را یاد کمونیست‌ها می‌ندازه.

رنگ زرد  که نشان از شادی اشتیاق دوستی خوش‌بینی و اعتماد است

رنگ نور خورشید و نشان دهنده ی طراوت زیبایی و نشاط است از این رنگ در کسب و کارهایی استفاده می شود که نیاز به تحریک فرایندهای ذهنی باشد رنگ مناسبی برای امور آموزشی است.

بنفش نمادی از خلاقیت معنویت شخصیت کیفیت و سلطنت

انتخاب رنگ برندینگ در این طیف نشان دهنده ی ثروت، کیفیت و خلاقیت است از آن جا که این رنگ در دسته رنگ های فانتزی قرار می گیرد گزینه مناسبی برای کمپانی های هنری، لوازم آرایشی و عطر سازی به شمار می رود.

رنگ سبز نماد طبیعت

رنگ سبز نماد طبیعت و یکی از محبوب‌ترین رنگ‌هاست، چشم‌نوازه و می‌تونه بینایی رو بهبود ببخشه به همین خاطر شما باید زمانی از این استفاده کنید که مخاطب شما سنش بالاست، اکثر مخاطبانی که سنشون بالا هستش از این نوع رنگ خوششون میاد و از نظر اون‌ها دل‌نشین هستش.

به همین خاطر برای سایت‌هایی که خدمات افراد مسن سن بالا مشاوره‌هایی که افراد بالای سی و پنج سال به بالا به آن نیاز دارن پیشنهاد می‌شه سعی کنین توی رنگ افراط نکنید به خاطر این‌که پرستیژ کاری شما رو این رنگ اگر توش افراط بشه کم می‌کنه،حتماً حتماً توجه داشته باشید که مخاطبان سن بالا از این رنگ خوششون میاد.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.