کارتهای ویزیت از ابزارهای موثر و مفید هستند که تاثیر آنها اثبات شده است. داشتن یک کارت ویزیت خوب با طراحی منحصر به فرد و چشم گیر این امکان را برای مشتریان و مصرف کنندگان فراهم می کند تا خرید خود را به آسانی و با طیب خاطر انجام دهید. در اینجا چند نکته اساسی و مفید را به شما خواهیم گفت که از اشتباهاتی که بهترین طراح کارت ویزیت از آن اجتناب می کند :

فونت بیش از حد کوچک
آیا همه چیز بر روی کارت ویزیت شما خوانا است؟ یا باید از ذره بین استفاده کنید؟ اگر متن شما بیش از اندازه کوچک باشد، کارت ویزیت شما دارای عیب و نقص است. همه افراد دید ۱۰۰٪ ندارند و اگر هم داشته باشند، زحمت خواندن کارت را به خود نمی دهند. بله، شما باید مطالب زیادی را بر روی کارت جا دهید، ولی اگر هیچ کس آن را نخواند چه فایده ای خواهد داشت؟ مطمئن شوید که فونت هایی که استفاده کرده اید، کوچکتر از ۸ نیستند.

رنگ آمیزی ضعیف
رنگها همیشه مهم هستند.در واقع رنگها باعث می شوند یک طرح جذاب و گیرا شود. رنگها بر خوانایی متن نیز تأثیر می گذارند. کنتراست را رعایت کنید. از نوشتن متن با رنگ خاکستری بر روی پس زمینه سفید اجتناب کنید، زیرا خوانایی متن و جذابیت کارت را کاهش می دهد. می توانید رنگ ها را دستکاری کنید ولی در انجام این کار زیاده روی نکنید. استفاده از رنگ های اضافی، فضای کارت را شلوغ کرده و باعث گیج شدن بیننده می شود.

تناقض و ناسازگاری در نمایش برند
شما یک وب سایت، یک لوگو و چیزهای دیگری در ا: رابطه با معرفی برند خود دارید. کارت ویزیت شما باید منسجم و سازگار باشد. اگر شکل و موضوع خاصی را پذیرفته اید، از همان برای کارت ویزیت خود نیز استفاده کنید. گنجاندن برند در یک کارت ویزیت. بسیار با ارزش است. با این کار، برند شما قوی تر شده و درک حرفه و شغلتان برای مشتریان راحت تر است.

باید به یاد داشته باشید که کارت ویزیت شما در واقعی یہ بخشی از حرفه تجاری شماست و مهم تر این که شما ها را به افراد مختلف معرفی می کند.

کوتاهی در قرار دادن آدرس ایمیل و وب سایت
بعضی از مردم هنوز این بخش را نادیده گرفته و مانند روش قدیم، فقط شماره تلفن را بر روی کارت ذکر می کنند. زمانی که آدرس ایمیل داشته باشید، می توانید بهتر کار کنید؛ زیرا اکثر مردم ترجیح می دهند در عوض تلفن کردن، به شما ایمیل بزنند. هم چنین آنها علاقه مندند در مورد سایت ۔ شما بیشتر بدانند. بنابراین باید لینک سایت خود را نیز در کارت ویزیت ذکر کنید.

استفاده از کاغذهای بی کیفیت
نه تنها طرح، بلکه کاغذی که برای چاپ کارت ویزیت به کار می رود اهمیت بسیاری دارد. سعی کنید کاغذ کارت را لمس کنید. آیا نازک و سبک است؟ اگر این طور باشد، کار اشتباهی کرده اید. اگر فکر می کنید کاغذ کارت مهم نیست، سخت در اشتباهید. زمانی که مشتری کارت ویزیت شما را با دست خود لمس می کند، صرفا با لمس کاغذ، می تواند در مورد شما تصمیم گیری کند. پس از کاغذ سبک استفاده نکنید. از کاغذهایی حرفه ای تر و قابل ارائه استفاده کنید.

نامرتب و شلوغ بودن کارت
چه کسی نگاه کردن به صحنه های نامرتب را دوست دارد؟ قطعا هیچ کس. پس در طراحی کارت ویزیت، دقت کنید صفحه بندی شما نامرتب نباشد. هم چنین مطمئن شوید که کارت شما شلوغ نیست. شلوغی به این معناست که اطلاعات زیادی را بر روی کارت قرار داده باشید.

نیازی نیست تمام شماره تلفن های خود را ذکر کنید. از تراکم بیش از حد کاراکترها در یک خط اجتناب کنید. اجازه دهید کارت شما با طرح و متن کمی که دارد، با مشتری حرف بزند.

عدم بیان زمینه شغلی
چیزی که دارید، تنها یک کارت نیست، بلکه یک کارت «کسب و کار» است. با داشتن کلمه کسب و کار»، این عبارت بدین معناست که شما باید کاربرد کارت خود را در تجارت و ارتقاء شغلی خود به حداکثر برسانید. به همین دلیل، ذکر یک عبارت خاص بسیار مفید است که به مردم بگوید شما چه کاری انجام می دهید و چرا انتخاب مناسبی هستید. انجام این کار، کارت ویزیت ش ما را جذاب تر می کند. از آن پس، کارت شما به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عمل کرده و به جذب مشتری کمک می کند.

اشتباهاتی که بهترین طراح کارت ویزیت از آن اجتناب می کند!

کارت های بیش از حد بزرگ

بعضی از افراد برای گنجاندن اطلاعات بیشتر یا حتی منحصر بفرد بودن، اندازه بزرگتری برای کارت در نظر می گیرند. ولی حمل و نگه داری چنین کارتهایی مشکل است. به یاد داشته باشید که افراد بسیاری هستند که کارت ویزیت ها را در بین اشخاص توزیع می کنند.

زمانی که کارت شما در کیف یا جعبه نگه دارنده کارت جا نمی گیرد، برای افراد دردسر ساز بوده و آن را دور می اندازد. پس چرا از اندازه استاندارد استفاده نمی کنید؟

قسمت خالی در پشت کارت
همیشه می توانید از پشت کارت هم استفاده کنید. بقیه اطلاعات را در پشت کارت ذکر کنید. حتی می توانید شعار مخصوص خود را در قسمت پشت کارت تایپ نموده و کارت را از همان سمت به گیرنده بدهید. این کار، گیرنده را مجبور می کند که در نگاه اول شعار شما را مشاهده نماید. به علاوه، می توانید سایر اطلاعات مانند وب سایت و بقیه موارد مهم را در پشت کارت قرار دهید.

استفاده از طرح پیش پا افتاده
طراحی کارت ویزیتی که ساده و بی مزه به نظر می رسد، فقط هدر دادن کاغذ و جوهر است. شما فقط همه چیز را با هم ترکیب می کنید و به فکر یک نشانه خاص بر روی کارت نیستید. زمانی که کارت را طراحی کرده اید یا زمانی که بر روی کارت خود کار می کنید، فقط بر روی ظاهر و اطلاعات روی آن تمرکز نکنید. به این فکر کنید که چگونه می توانید آن را منحصر به فرد کنید و کارت ش ما چگونه می تواند پیغام شما را انتقال دهد. اجازه دهید کارت شما صرفا از طریق طرح خود، اطلاعات مربوط به شغل شما را شرح دهد. دریافت کننده کارت باید حس خوبی از دریافت آن داشته باشد.

کارتهای توزیع نشده
این آخرین مورد، راجع به طراحی نیست، بلکه به خاطر این مهم است که اگر کارت ویزیت های شما صرفا در یک جعبه نگهداری شده و توزیع نشوند، تمام تلاش شما به هدر می رود. کارتها را پخش کنید. در به رخ کشاندن شغل خود تردید نداشته باشید. یکی از مزیت های داشتن کارتی با طراحی خوب این است که همیشه به توزیع آن اشتیاق دارید. ممکن است به جذابیت کارت خود افتخار کنید و حرفه خود را در معرض نمایش همه قرار دهید. ارزیابی کارت شما چگونه بود؟ خوب بود یا مرتکب اشتباهاتی شده بودید؟ اگر چنین است، اکنون زمان طراحی مجدد است. با انجام این کار، همیشه به علت انجام آن اشتباه رجوع می کنید. سعی کنید بهترین کارت ویزیت را طراحی کنید. قطعا نمی خواهید به واسطه طراحی بد، فقط کاغذ و جوهر هدر دهید. زمانی که طراحی شما با شکست مواجه شد، شما و کارتتان به زودی فراموش خواهید شد و مشتریانتان را از دست خواهید داد.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید