سئو سایت از دو قسمت سئو داخلی (onpage seo) و سئوی خارجی (offpage seo) تشکیل می‌شود.  به مجموعه اقداماتی که در آن شما می‌توانید با استفاده از سایت‌های دیگر رتبه سایت خود را در موتور جستجوگر گوگل بهبود بخشیدسئو خارجی گفته می‌شود .

سئو خارجی چیست ؟

سئوی خارج از صفحه شامل فعالیت‌هایی است که در خارج از یک وب‌سایت انجام می‌شود تا رتبه‌موتورهای‌جستجو در سایت افزایش یابد. اقدامات معمول SEO خارج از صفحه شامل ایجاد بک‌لینک، تشویق جستجوهای مارک‌دار، افزایش تعامل و اشتراک‌گذاری در سوشال مدیا است.

بهینه‌سازی سایت شما برای سئوی خارج از صفحه به این معنی است که شما باید نحوه کامنت‌گذاری کاربران و موتورهای‌جستجو از نظر اعتبار، محبوبیت و ارتباط را بهبود ببخشید.

به عبارت دیگر: سئوی خارج از صفحه همه مواردی است که شما در خارج از سایت خود انجام می‌دهید تا گوگل و سایر موتورهای جستجو وب سایت شما را قابل اعتماد و معتبر ببینند و با استفاده از این روش رتبه سایت ارتقاء می‌یابد.

استراتژی سئو خارجی این است که، از تلاش‌هایی که در وب‌سایت تحت عنوان سئو داخلی حمایت میکند و به اعتبار و ارتباط و قدرت دامنه می‌افزاید.

سئوی خارج از صفحه به سادگی به گوگل می‌گوید که نظر دیگران در مورد سایت شما چیست. به عنوان مثال، اگر تعداد زیادی لینک با ارزش به صفحات خود داده‌اید، موتورهای‌جستجو فرض می‌کنند که محتوای بسیار خوبی دارید به نوعی که برای کاربران ارزشمند است.

اهمیت سئو خارجی

اهمیت ندادن به سئو خارجی مانند این است که شما یه خانه ای داشته‌باشید که هیچ کس هیچ چیز از آن نداند و مردم فکر کنند داخل آن خانه بوی نا‌مطبوع می‌دهد و هیچ کس به سمت آن خانه نمی‌رود و رفتن به آن خانه را به دیگران توصیه نمی‌کند.
سئو خارجی مانند این است که شما به همه اطلاع دهید یک خانه زیبا و مرتب دارید برای مشاهده آن دیگران را دعوت کنید تا مردم به سمت آنجا روانه شوند.
تنها اهمیت دادن به وب سایت/مارک یا خانه یا محله خود کافی نیست؛ شما همیشه باید برای افزایش شهرت آن تلاش کنید تا اطمینان حاصل شود که دیگران مایل به بازدید از آن هستند.
بنابراین، اساساً ما سئو خارج از سایت را انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم فعالیت‌هایی که در داخل سایت انجام میدهیم موثر اند یا نه.

در حالی که الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی دائماً در حال تغییر هستند، همه میدانند که سئو خارجی به وب سایت ارتباط، اطمینان، اقتدار موثر می‌دهد که هنوز نقش مهمی در رتبه بندی صفحه دارد.

آشنایی با سئو خارجی یا Off-page seo

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

استراتژی‌های سئوی خارجی 

۱.داشتن استراتژی لینک‌دهی داخلی در استراتژی سئو خارجی سایت

آیا می‌خواهید بک‌لینک‌های بیشتری بگیرید؟ برای این منظور اول باید لینک‌های داخلی خود را بهبود بخشید. یک استراتژی لینک‌ سازی داخلی قوی سایت شما را برای لینک‌های خارجی آماده می‌کند. اساسا این کار تاثیری مانند قیف دارد. اگر کسی از طریق لینک برگشتی یا بک‌لینک به سایت شما بپیوندد شما باید مطمئن شوید که صفحه سایت شما بهینه شده است تا او را به صفحات دیگر سایت هدایت کند. استراتژی سئو خارج از سایت شما باید شامل یک استراتژی لینک‌دهی قوی داخلی باشد.

۲.داشتن یک استراتژی بک‌لینک قوی

شما باید برای داشتن یک سئو خارج از سایت قوی استراتژی بک‌لینک قوی داشته باشید و لینک‌های برگشتی قوی و باکیفیتی را برای سایت خود دریافت کنید.

۳.ایجاد محتوای ماندگار و با کیفیت بالا

مسئله‌ای که وجود دارد این است که اگر می‌خواهید به سایت شما لینک دهند باید دلیلی برای این کار به آن‌ها بدهید. تولید محتوای باکیفیت بهترین دلیل برای این موضوع است.

۴.معرفی خود به عنوان یک رهبر تفکر

اگر شما برای اولین بار تخصصی را ایجاد کنید، ارتباط باکیفیت‌تر و قوی‌تری را با مخاطبان خود خواهید داشت.

هرچه شما تخصص بیشتری را ارائه می‌دهید محتوای شما ارزشمندتر خواهد بود. در نهایت این امر باعث می‌شود که افراد بیشتری آن را به اشتراک بگذارند و به آن لینک دهند. برای ایجاد رهبری تفکر، باید اطمینان حاصل کنید که محتوای شما معتبر و مرتبط است .

۵.نقل قول‌ها، مصاحبه‌ها و غیره

اگر می‌خواهید نام خود را در میان مخاطبان یک نام شناخته شده کنید، افراد را به انجام مصاحبه و خواندن نقل‌قول تشویق کنید. این کار نه تنها به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را تخصصی سازید، بلکه باعث افزایش اعتبار نام خود و ایجاد مخاطبان جدید می‌شود و احتمال اینکه مخاطب به سایت شما لینک دهد بیشتر است.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.