بازاریابی یکی از ابزارهای بسیار مفید برای شکل دهی ایده‌های بیزنسی است و می‌تواند ارتباط موثری با استراتژی فروش داشته باشد. البته انتخاب صحیح نوع بازاریابی می‌تواند سبب موفقیت بیش‌تر کسب‌وکار ها شود.
در واقع شما باید بر اساس مدلی که برای کسب‌و‌کار خود انتخاب می‌کنید، یک مدل بازاریابی پویا هم داشته باشید و بر اساس نیاز و اهداف کسب‌وکارتان یکی از مدلهای بازاریابی معروف را انتخاب کنید. در ادامه مقاله این مقاله از سایت برندتیک چند مورد از مدلهای بازاریابی معروف را به شما معرفی کنیم، پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مدل های بازاریابی (Marketing Model) چیست؟

مدل های بازاریابی ابزارهایی هستند که به فرآیند تفکر و تصمیم گیری در خصوص فعالیت های بازاریابی کمک میکنند و از توسعه استراتژی بازاریابی حمایت میکنند. یک مدل ساده و واضح قالبی است که نحوه ی عملکرد برند را ارزیابی میکند و آن را با رقبا و برنامه های استراتژی رشد برای آینده مقایسه میکند. و همچنین برای ارتباط با هدف و دلایلی که پشت استراتژی های به کار رفته نهفته اند نیز اثرگذار هستند. اما مشکل اصلی است که مدلهای زیادی به وجود آمده و طی سال ها توسعه یافته اند، و گاهی انتخاب بهترین مدل، که با توجه به هدف کسب و کار کارایی لازم را داشته باشد، کمی دشوار شده است.

مدلهای بازاریابی معروف

۱- آنالیز SWOT و TOWS :
احتمالاً پس از دیدن نام این آنالیزها تصور میکنید که این ۲ بر عکس یکدیگر نوشته شده‌اند. باید به شما بگوییم که تصور شما در این زمینه درست است و این ۲ کلمه بر عکس یکدیگر و مخفف کلمات نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها هستند. به عبارتی دیگر هر دو آنالیز ایده‌های اصلی یکسانی دارند اما TWOS تاکید بر محیط خارجی و SWOT تاکید بر محیط داخلی دارد.
در واقع شما به کمک این مدل بازاریابی میتوانید نقاط قوت کسب‌و‌کار خودتان را افزایش و نقاط ضعف را به حداقل برسانید. همچنین می‌توانید مشکلاتی که در آینده کسب‌و‌کار شما را مورد هدف قرار می‌دهد، شناسایی و با تغییرات در روند کسب‌و‌کارتان آن ها را به طور کل از بین ببرید.

۲- بازاریابی ۷PS :
بازاریابی ۷PS در واقع ترکیبی از آنالیز محصولات، قیمت، موقعیت مکانی، تبلیغات، افراد، فرآیند و شواهد فیزیکی است که امروزه به یکی از بازاریابی‌های مهم و اساسی بین کسب‌وکارها تبدیل شده است.
البته این بازاریابی به غیر از نام ۷PS با نام بازاریابی آمیخته نیز شناخته میشود. اما خوب احتمالاً از خودتان می‌پرسید که این نوع بازاریابی چه کمکی به کسب‌وکارها می‌کند؟ باید به شما بگوییم این نوع بازاریابی به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا کسب‌وکار خود را از جهات مختلف تجزیه و تحلیل کنند و بهترین استراتژی را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کنند.

۳- مدل بازاریابی STP :
یکی از محبوب ترین مدلهای بازاریابی معروف مدل STP است. قبل از اینکه به معرفی این مدل بپردازیم بهتر است به شما بگوییم که این کلمه مخفف چه کلماتی است. در واقع STP مخفف ۳ کلمه segmentation به معنای تقسیم بندی، targeting به معنای هدف‌گذاری و positioning به معنای موقعیت‌یابی است.

۴- مدل بازاریابی ۵ نیروی پورتر :
یکی دیگر از مدلهای بازاریابی معروف، مدل ۵ نیروی پورتو یا Porter’s five forces است. همانطور که از اسم این مدل بازاریابی مشخص است. این مدل از ۵ نیروی، رقابت، قدرت تامین کنندگی، قدرت خریدار، تهدید جایگزینی و تهدید ورودی جدید تشکیل شده است. همچنین نکته قابل توجه در این بازاریابی که آن را نسبت به دیگر روش ها منحصر به فرد کرده است. تمرکز کمتر بر محصولات و مخاطبان و افزایش تمرکز بر عوامل بیرونی و تجزیه و تحیل رقبا است.

۵- مدل بازاریابی AIDA :
این بازاریابی تقریبا تمام تمرکزش بر مشتری است. نام این بازاریابی نیز از ۴ کلمه awareness، interest، desire و action گرفته شده که به معنای آگاهی، علاقه، تمایل و عمل می‌باشد. در واقع هر فردی که بخواهد محصولی را بخرد و یا از خدمات یک شرکت استفاده کند باید ۴ مرحله را پشت سر بگذارد. آگاهی، علاقه، تمایل و عمل جزئی از این ۴ مرحله هستند. البته برخی از کارشناسان بر این باورند که این مدل یک مرحله دیگر نیز می‌تواند داشته باشد و آن مرحله نگهداری است. در واقع در این مرحله مشتری تصمیم می‌گیرد که مشتری وفادار کسب‌و‌کار شما باشد. یکی از مکان‌هایی که می‌توان در آن این مدل بازاریابی را اجرایی کرد شبکه‌های اجتماعی است.

۶- مدل بازاریابی ماتریس آنسوف :
یکی دیگر از مدلهای بازاریابی معروف که در تصمیم گیری‌های شرکت ها و کسب‌و‌کارها میتواند بسیار کاربردی باشد مدل ماتریس آنسوف یا Ansoff matrix نام دارد. اگر بخواهیم چگونگی این بازاریابی را به شما بگوییم. در واقع این بازاریابی از ۴ قسمت تشکیل شده که هر قسمت در قالب یک جدول قرار میگیرد.
به عبارت دیگر شما برای انجام این بازاریابی در ابتدا باید یک مربع چهار قسمتی ایجاد کنید و در قسمت عمودی این مربع ها بازار فعلی و بازار جدید را بنویسید و در قسمت افقی آن محصولات یا خدمات جدید و فعلی کسب‌و‌کارتان را بنویسید. حال می‌توانید با استفاده از جدول مربعی که ایجاد کرده‌اید استراتژی‌های مختلفی را برای کسب‌و‌کار خود در نظر بگیرید.

آشنایی با مدلهای بازاریابی

۷- مدل بازاریابی Growth-share matrix :
مدل بازاریابی ماتریس سهم رشد نمونه دیگری از مدل بازاریابی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. در این مدل بازاریابی شما سعی می‌کنید تا برای اولویت‌های کسب‌و‌کار خود تصمیم گیری کنید. در این مدل هم همانند مدل قبلی شما باید چهار مربع به صورت یک جدول ایجاد کنید و در قسمت‌های افقی آن فرصت‌های روبه رشد و کاهشی و در محور افقی فرصت‌هایی با سهم بالا و پایین را بنویسید.

۸- مدل بازاریابی SOSTAC :
مدل بازاریابی SOSTAC یک مدل برنامه ریزی همه کاره است که برای ایجاد استراتژی‌های بازاریابی استفاده میشود. در واقع این کلمه مخفف کلمات Situation، Objectives، Strategy، Tactics، Action و Control به معنای موقعیت، اهداف، استراتژی، تاکتیک ها، عمل و کنترل است. شما با استفاده از این مدل بازاریابی می‌توانید شرایط فعلی کسب‌و‌کار خود را شناسایی کنید، اهداف خود را تعریف و استراتژی‌ها را بر اساس اهداف خود تدوین کنید.

۹- مدل بازاریابی McKinsey 7-S :
این مدل از بازاریابی ۷ عنصر اصلی را برای کسب‌و‌کارها معرفی می‌کند. این هفت عنصر استراتژی، ساختار، سیستم‌ها، استایل و سبک‌ها، کارکنان، مهارت‌ها و ارزش‌های مشترک میباشد. در این نوع بازاریابی تمامی این عناصر در یک دایره قرار می‌گیرد و سبب موفقیت یک کسب‌و‌کار میشود. همچنین ارزش‌های مشترک در مرکز این دایره قرار می‌گیرد تا نمایان گر ارزش تمامی این عناصر در کسب‌و‌کار باشد.

۱۰- مدل چرخه عمر محصول یا Product life cylcle :
یکی از دغدغه‌های اساسی کسب‌و‌کارها چگونگیه توسعه محصولات جدید، اصلاح محصولات فعلی و تشخیص زمان توقف تولید محصولات است. این نوع از بازاریابی در واقع به شما کمک می‌کند تا محصولاتی را تولید کنید که بیش‌ترین بازدهی را برای کسب‌و‌کار شما داشته باشد.